GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2021 14:44   Güncelleme : 09-01-2021 14:44

Başkan Demirhan, “Gazeteciler, takdire şayan bir görev icra ediyorlar.”

Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, gazetecilerin anlamlı günlerini kutlayarak, basın mensuplarının takdire şayan bir görev icra ettiklerini söyledi.

 Başkan Demirhan,  “Gazeteciler, takdire şayan bir görev icra ediyorlar.”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlama mesajının devamında gazetecilerin zorluklara rağmen görevlerini yerine getirdiklerini dile getiren Yunak Belediye Başkanı

Abdullah Emre Demirhan, “Demokrasinin en önemli unsurlarından biri olan basın ve basın çalışanı gazeteciler kamuoyunun, doğru, tarafsız ve eksiksiz bilgilendirmesi adına büyük bir fedakârlık örneği sergileyerek kutsal bir görevi yerine getiriyorlar. Bunun yanında halkın gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde de etkili bir araçtır. Medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğünün temini, gerekse kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması anlamında büyük önem taşımaktadır. Üstlendikleri her görevi, her koşulda sürdürmeye çalışan basın çalışanlarının bu görevlerini günümüze kadar güvenilir, ilkeli ve tarafsız ve doğru bir bir şekilde başarı ile yerine getirmiş olmaları takdire şayandır.

İlimizin ve ilçelerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesinde önemli katkılar sağlayan yerel basınımızın büyük bir özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum. Bu anlamda ilçemize verdikleri katkılardan dolayı da basınımıza ve basın çalışanı gazetecilere de teşekkür ediyorum.

Gerek pandemi gerekse ekonomik şartların zorladığı bu dönemde zor şartlar altında bile görev bilincini kaybetmeyen, üstün gayreti ile habercilik anlayışından ödün vermeksizin fedakârca çalışan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Bizlere ve vatandaş olarak hepimize düşen görevde basınımıza ve gazetecilerimize sahip çıkarak, onları maddi ve manevi anlamda desteklemektir. Umarım 2021 yılı basının ve basın çalışanı gazetecilerin bütün sorunlarının çözüldüğü ve rahat bir ortamda görevlerini yerine getirdikleri bir yıl olması dileğimle, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.