SPOR
Giriş Tarihi : 26-12-2020 18:51   Güncelleme : 26-12-2020 18:51

Türkiye Taekwondo Federasyonu İle Gazi Üniversitesi Arasında Protokol

Türkiye Taekwondo Federasyonu ile Gazi Üniversitesi arasında taekwondonun gelişimini destekleyici bir protokol imzalandı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu  İle Gazi Üniversitesi Arasında Protokol

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız’ı ziyaret etti.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar

Ziyaret esnasında, Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Türkiye Taekwondo Federasyonu arasında bir protokol de imzalandı. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Bayındır, Prof. Dr. Fazlı Polat ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Erdal Zorba’nın da yer aldığı imza töreninde imzalar, Rektör Prof. Dr. Musa Yıldız ile Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin tarafından atıldı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

 

Protokol kapsamında; Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türkiye Taekwondo Federasyonuna bağlı sporcuların sporda yetenek taramasını ve atletik performans testlerini yapacak. Merkez, sporculara spor sakatlıklarından korunma konusunda yardımcı olacak. Merkez ile Federasyon arasında bilimsel araştırmalara yönelik iş birliği de yapılacak. Ayrıca, antrenörlerin eğitimleriyle, proje temelli faaliyetler yürütülecek.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Ziyarette Prof. Dr. Musa Yıldız, üniversitenin ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Prof. Dr. Metin Şahin adına dikilmiş 3 adet fidanın sertifikasını kendisine takdim etti.