S.T.K.
Giriş Tarihi : 26-12-2020 18:20   Güncelleme : 26-12-2020 18:25

Çumra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Kural A.B.H'e Yapılan Saldırıları Kınadı

Anadolu Birlik Holding A.Ş. temelleri 1950'li yıllarda Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi tarafından atılan Konya Şeker Fabrikası’na dayanır. Bu çatı şirket altında birçok şehir ve ilçede çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren milletimiz için ekmek kapısı olmuş modern fabrikalar mevcuttur.

Çumra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Kural A.B.H'e Yapılan Saldırıları Kınadı

. Konya Şeker’in vizyoner bakış açısının sonucu olarak 2007 yılında TORKU gibi %100 yerli ve milli marka oluşturmuştur. Arkasında 900 bin çiftçinin yer aldığı bu dev kuruluş: şekerle başlayan çikolata çeşitlerine, bisküviden, lokuma, sert şekerlemeye, helvaya, et ve süt ürünlerine hatta dondurulmuş gıdaya kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesini Torku markası altında üretmeye başlamış hem üretici ortaklarının refahını artırmayı hem de tüketicilere tohumundan ambalajına her adımını kontrolü altında tuttuğu %100 doğal, güvenli, kaliteli ürünler sunmayı başarmıştır. Konya Şeker’de, 1999 yılında Recep Konuk’un başkanlığa seçilmesiyle tarım ve sanayi entegrasyonunda sağlam adımlar atılmaya ve bu hedefe yönelik yatırımlar tek tek hayata geçmeye başlamıştır.”

Tabi bu durum birilerinin hiç hoşuna gitmemiş olacak ki dönem dönem , çiftçimizin alın teri olan yüzde yüz yerli ve milli kuruluşu Anadolu Birlik Holding Anonim Şirketi ve holding çatısı altındaki şirketlerle alakalı aslı astarı olmayan mesnetsiz haberlerle karalama ve çamur atma gibi gaflete düşmektedirler. Bu biçare asılsız iftiraların ülkemizin ve çiftçimizin göz bebeği olan Anadolu Birlik Holding Anonim Şirketi’ ne zarar vereceğini zannederek güneşi balçıkla sıvamaya çalışmışlar, 900 bin çiftçimizin emeğini heba edebileceklerini zannedebilecek kadar da gaflete düşmüşlerdir.

Ama biz biliyoruz ki bu iftiraları atanların ve maşası olanların bir yerlerden aldıkları direktiflerle sistematik olarak geçmişten bugüne devletimizin ve milletimizin faydasına olan tüm kuruluşlarda aynı taktiği uygulamışlar ve uygulamaya devem etmektedirler. Bunun en son örneğini de bugün Anadolu Birlik Holding Anonim Şirketi için yapmaktadırlar. Atalarımızın dediği gibi “meyve veren ağaç taşlanır”. Anadolu Birlik Holding Anonim Şirketi’ de ülkemizin meyve veren ağacıdır. Konya bölgesinde ve ülkemizin çeşitli bölgelerindeki yatırımlarıyla ekonomimize yapmış olduğu katkılarla göz doldurmaya devam etmektedir.

Çiftçimizin alın teriyle kurulmuş ve Recep KONUK başkanımızın çabaları ile bugün ki durumuna gelmiş Anadolu Birlik Holding Anonim Şirketi çatısı altındaki tüm şirketlerimize sahip çıkıyor daha ileriye taşımak içinde elimizden gelinin fazlasını yapmak içinde hazır bulunuyoruz.

Bu yazım vesilesi ile Anadolu Birlik Holding Anonim Şirketi gibi dev kuruluşu ülkemize ve bölgemize kazandıran ,tüm bu işlerin mimarı 25. ve 26. Dönem Ak Parti Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Genel Başkanı Sn. Recep KONUK ‘a yapmış oldukları büyük katkılardan dolayı şahsım ve temsilcisi olduğum Türk iş dünyası adına teşekkür ederim.

 

Metin KURAL

Çumra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı