EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-12-2020 20:41   Güncelleme : 24-12-2020 20:41

Yunak'ta Sınavlar Planlandı

Yunak'ta, salgının seyri nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığının 04 -22 Ocak 2021 tarihleri arasında eğitim ve öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla devam edecek olması sebebiyle, bu süre zarfında yapılacak yapılması gereken sınavların ele alındığı bir toplantı gerçekleştirdi.

Yunak'ta Sınavlar Planlandı

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün "Ölçme ve Değerlendirme Uygulamalarına Dair İş ve İşlemler"in ele alındığı toplantı Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapıldı.

Toplantıda, 04 - 22 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılacak uzaktan eğitim faaliyetleri ile bu süre içinde yapılacak sınavlar ele alındı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan başkanlığında yapılan toplantıya, şube müdürleri ile ortaokul ve lise müdürleri katılırken, toplantıda taşıma ve barınma hizmetleri dahil sınav planlamaları yapılarak karara bağlandı.

Toplantıda ayrıca, sınavların hijyen kurallarına uygun ve sınıf mevcutlarının fiziki mesafeyi koruyacak şekilde kullanılaması, sınav tarihlerinin duyurulması, pansiyonların durumu, taşıma hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi, hasta ve ya temaslı olan öğrencilerin sınav durumları, EBA TV takip ve canlı derslere katılım, karnelerin yoğunluk oluşturmadan planlı bir şekilde dağıtımı gibi konular ele alındı.