EĞİTİM
Giriş Tarihi : 19-12-2020 14:00   Güncelleme : 19-12-2020 14:00

Yunak'ta Eba Üzerinden Trafik Eğitimi

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yunak İlçe Jandarma Komutanlığı iş birliği ile ilkokul öğrencilerine on line sistem üzerinden trafik eğitimi verildi.

Yunak'ta Eba Üzerinden Trafik Eğitimi

Yunak İlçe Milli Egitim Müdürlüğüne bağlı Jandarma bölgesinde bulunan ilkokullarda öğrenim gören 7-11 yaş grubu öğrencilere, Yunak İlçe Jandarma komutanlığında görevli Jandarma Başçavuş H. Mustafa BAYRAMOĞLU tarafından EBA programı üzerinden trafik eğitimi verildi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ekran ve iç mekan

 

İki program halinde düzenlenen eğitimin ilki EBA üzerinden gerçekleştirilerek jandarma bölgesindeki öğrencilere pandemi döneminde ders dışı anlamlı bir etkinlik sunuldu. Eğitimin ikincisi ise önümüzdeki hafta sonunda yapılacak.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, şunu diyen bir yazı '%85 11:10 Zoom Leave Yunak-Muhammed Ali TOKDEMİR Yunak İlçe MEM İzzet talha Galax A01 Unmute Stop Video deo Participants cipants'

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, yapılan uzaktan eğitimle ilgili olarak, "Gündelik hayatımızın akışını belirleyen trafik gibi önemli bir konuda, öğrencilerin güven duygusunun arttırılmasını sağlamak, trafik ve çevre bilgilerini geliştirmek hedeflerimiz arasındadır. Verilen trafik ve devamı niteliğinde olan ilkyardım eğitimleriyle öğrencilerin trafikte görev ve sorumluluk duygularının gelişmesine katkı sağlanmakta ve olumlu tutum ve davranışlar kazandırılmaktadır" dedi. İşcan, bu konuda eğitimleri veren İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Birimi yetkililerine teşekkür etti.