SİYASET
Giriş Tarihi : 27-11-2020 13:27   Güncelleme : 27-11-2020 13:27

Fahrettin Yokuş’tan Usta’ya gönderme: Halkımızdan özür diler mi?

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı gerçek verilerin ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’ya göndermede bulundu.

Fahrettin Yokuş’tan Usta’ya gönderme: Halkımızdan özür diler mi?

Yokuş, “Biz geçtiğimiz aylarda gerçek vakalar açıklanmıyor dediğimizde Leyla Şahin Usta bizi yalan söylemekle itham etmiş ve bununla da yetinmeyip bizi FETÖ’cü taktiği ile suçlamıştı. Şimdi açıklanan verilerin ardından benden ve halkımızda özür diler mi? Yüzü kızarır mı acaba ?” dedi

 

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı gerçek vaka sayılarının ardından açıklamalarda bulundu.

Aylardır vakaların gizlendiğini belirten Yokuş, “Biz aylardır salgının geldiği boyutu gözler önüne sermek için birçok açıklamada bulunduk. Sağlık Bakanlığı’nı da verileri şeffaf bir şekilde açıklamaya davet ettik. Nihayet geçtiğimiz gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca acı gerçeği açıkladı. Bakan Koca’nın açıklamaları aylardır vatandaşlardan gerçeği sakladıklarının bir kanıtı. Bu açıklamalar halkın sağlığının ne kadar tehlikeye atıldığını da net bir şekilde gösteriyor” dedi.

“YALAN BUNLARDA ALIŞKANLIK HALİNE GELMİŞ”

Geçtiğimiz Ağustos ayında corona virüs salgınına ilişkin yaptığı açıklama nedeniyle kendisine tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’ya göndermede bulunan Yokuş, “Geçtiğimiz aylarda corona virüs salgınına ilişkin gerçek vakaların açıklanmadığını, acillerin ve yoğun bakımların dolu olduğunu ifade ettiğimiz de Leyla Şahin Usta bizi yalan söylemekle itham etmiş, bununla da yetinmeyip bizi FETÖ’cü taktiği ile suçlamıştı. Şimdi açıklanan verilerin ardından benden ve kamuoyundan bir özür diler mi? Yüzü kızarır mı acaba? Ama hiç sanmıyorum çünkü halka yalan söylemek bunlarda artık alışkanlık haline gelmiş” şeklinde konuştu.

“14 GÜN KAPANMA ŞART”

Salgınla mücadelede 14 gün kapanma şartını yineleyen Yokuş, “30 bine yaklaşan vaka sayısıyla şu an maalesef Avrupa’da ilk sıradayız. Bu şekilde devam ederse daha ciddi sorunlarla karşı karşı karşıya kalacağız. Salgının önüne geçebilmenin en büyük şartı 14 gün kesintisiz kapanmadan geçiyor. Yetkililerin bir an önce halk sağlığını düşünerek bu yönde bir karar almaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

Resim önizlemesi