YEREL
Giriş Tarihi : 26-11-2020 15:30   Güncelleme : 26-11-2020 15:30

Çeltik ‘te Lavanta Dikimi Başladı.

Konya Büyükşehir Belediyemizin kırsal kesimlerde başlatmış olduğu lavanta fidanlarını Belediyemizin Park ve Bahçe İşlerindeki Birim personellerimizce lavantalarımızı toprakla buluşturuyoruz.

Çeltik ‘te Lavanta Dikimi Başladı.

 Çeltik Çiftçilerine  az bir masraf ile çok kar elde edebileceği ek olarak yeni ürünlere teşvik amaçlı Belediye'ye  ait olan Bahçelievler mahallesinde bulunan 7000 m2 alana uygulamalı ekimini yapıldı.

 

Belediye Başkanı Ali MEŞE,’’ Lavanta bitkisinin İlçemizi daha da güzelleştireceğini düşünüyoruz Bu bölgede ilk defa gerçekleştirilen bu proje vatandaşlarımıza da örnek olacaktır. Güzel sonuç alınırsa çiftçilerimizin de kırsal alanlarını değerlendirmek adına teşvikte bulunulacaktır. Lavanta bitkisinin sadece ekiminde bir defaya mahsus can suyu ile yetiştirilmesi sağlandığından büyük gelir kaynağı olacaktır. Tarımsal faaliyetin yanı sıra ekonomik anlamda da bölgeye katkısı olacak. Bizler de bunu her çalışmamızda bir adım daha ileriye götürmek, göç veren değil göç alan bir ilçe yapmak için elimizden geleni yapacağız. İlçemize vermiş olduğu desteklerinden dolayı Büyük Şehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a ve Kırsal Hizmetler ve Koordinasyon Dairesi Başkanı Mustafa YAZLIK’ a teşekkür ederim.’’ dedi.