GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2020 17:04   Güncelleme : 23-11-2020 17:04

Öğretmen Hatıra Ormanı Fidan Dikim Töreni

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Konya’da görev yapan 34.648 öğretmenimizin her birinin adına birer fidan dikilerek ‘Öğretmen Hatıra Ormanı’nı oluşturuldu. Fidan dikme etkinliği, 23 Kasım 2020 tarihinde Seydişehir Yolu üzerindeki KOSKİ Sahası alanında gerçekleştirildi.

Öğretmen Hatıra Ormanı Fidan Dikim Töreni

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya Orman Bölge Müdürlüğünün işbirliği içerisinde düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük yaptı. Konya Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde, bu hatıra ormanının fidanlarını toprakla buluşturuyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Büyük, bu anlamlı vefa örneğinin öğretmenlerimize 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında verilebilecek en anlamlı hediye olduğunu ifade etti. Bu hatıra ormanını, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde ülkemiz genelinde gerçekleştirilen "Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes Milli Ağaçlandırma Günü” çerçevesindeki ağaçlandırma seferberliğinin bir devamı olarak niteleyerek emek ve destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Konya Orman Bölge Müdürü Cafer Bal ise konuşmasında en büyük teşekkürü hak eden öğretmenlerin anısına bu alanda Öğretmen Hatıra Ormanı oluşturuyor olmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti. Gelecek nesillere nefes olacak bu ormanın hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da öğretmenlerin yetiştirdiği öğrenciler gibi ekilen fidanlar da burada yetişecekler diyerek bu hatıra ormanının oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Öğretmenlerin büyük bir fedakârlık içerisinde görevlerini yerine getirdiklerini söyleyen Altay, bu hatıra ormanının KOSKİ sahası içerisinde oluşturuluyor olmasından duydukları memnuniyeti de dile getirdi.

Konya Milletvekili Halil Etyemez de öğretmenlerin hatırası adına oluşturulan bir projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek bu hatıra ormanının hayırlı olması temennisinde bulundu. Öğretmenlerin yarınlara kalıcı fidanlar diken ustalar olduğunu belirten Etyemez, özellikle yaşamakta olduğumuz şu süreç içerisinde öğretmenlerin rehberliğine her zamankinden daha fazla ihtiyacın olduğunu söyledi.

Konya Milletvekili Orhan Erdem de tüm öğretmenlerin ‘24 Öğretmenler Günü’nü kutlayarak ve şehit öğretmenlerimizi rahmetle anarak sözlerine başladı. Konya’daki her bir öğretmen adına bir fidan dikiliyor olmasının çok değerli bir çalışma olduğunu söyleyen Erdem, geleceği inşa eden öğretmenlerin haklarının hiçbir şekilde ödenmeyeceğini de ifade etti. ‘İnsan, insanın gölgesinde yetişir’ diyerek hepimizin yetişmesinde öğretmenlerin çok büyük emeği olduğunu sözlerine ekledi.

Konya Milletvekili Ahmet Sorgun da yarın kıyamet kopacağını bilsek de elimizdeki fidanı dikmemiz gerektiğini bize emreden bir medeniyete sahip olduğumuzu söyleyerek öğretmenler adına oluşturulan bu hatıra ormanının çok önemli bir çalışma olduğunu ifade etti. Şehrin yanı başında oluşturulmakta olan bu hatıra ormanında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Son olarak kürsüye çıkan Konya Valisi Vahdettin Özkan ise tüm öğretmenlerin “öğretmenler günü”nü kutlayarak sözlerine başladı. Eğitimin bütün sektörlere yön veren bir alan olduğunun altını çizen Özkan, yaşanabilir bir çevre ve yaşanabilir bir ortam için yeni ormanların oluşturulmasının önemine değindi. ‘Öğretmen Hatıra Ormanı’nın oluşturulmasında emeği olan herkesi tebrik etti.

Vali Özkan’ın konuşmasının ardından Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu’nun yaptığı duanın ardından fidan dikme etkinliğine geçildi.

Etkinlikte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ağacı da toprakla buluşturuldu.

Öğretmen Hatıra Ormanı Fidan Dikim Törenine Sayın Valimiz Vahdettin Özkan, Konya Milletvekilleri Ahmet Sorgun, Orhan Erdem ve Halil Etyemez, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Konya İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu, Meram Kaymakamı Resul Çelik, Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün yanı sıra çok sayıda protokol mensubu ve öğretmen katıldı.