GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2020 15:58   Güncelleme : 23-11-2020 15:58

Kaymakam Fatih Kurt’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Yunak Kaymakamı Fatih Kurt 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile kutlama mesajı yayımladı

Kaymakam Fatih Kurt’tan   24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kaymakam Fatih Kurt Mesajında : ‘Kıymetli Öğretmenlerim, Tüm Türkiye’de olduğu gibi Yunak İlçemizde de Öğretmenler Günü’nü kutlamanın sevincini ve heyecanını yaşıyoruz. Bizlere evrensel doğruları öğreten, aidiyetimizi güçlendiren, bilginin erişilmesinde ve kullanılmasında rehberlik eden öğretmenlerimize sadece bugün değil her zaman devlet ve millet olarak müteşekkiriz. Ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve daha müreffeh hale gelerek çağdaş ülkeler arasında hak ettiği yerini alması, ancak ve sadece sizlerin fedakârca bilgi üretmeniz ve çocuklarımıza, gençlerimize aktarmanızla mümkün olabilecektir. Dolayısıyla, sizler dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundasınız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk “Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak Öğretmenlerdir” diyerek medeniyet yarışında en önemli gücün siz Öğretmenlerimiz olduğuna işaret etmiştir. Öğretmenlik sadece okulda değil, hayatın her safhasında örnek davranışlar sergileyen erdemli kişilerin mesleğidir. Unutmayalım ki eğitim ordumuzun yüklendiği sorumluluk öylesine önemlidir ki yoğurup şekillendirdiği nesillerin başarı veya başarısızlıklarında öğretmenlerimizin verdiği eğitimin izleri görülecektir. Bu düşüncelerle kendisini mesleğine adanmış öğretmenlerimiz var oldukça eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz noktalara kısa sürede ulaşacağımızdan hiçbir şüphe duymuyorum.

Bu duygularla sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden siz Değerli Öğretmenlerimin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Görevi başında şehit olan Öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.!