SİYASET
Giriş Tarihi : 20-11-2020 18:48   Güncelleme : 20-11-2020 18:48

Milletvekili Esin Kara Covid Atıklarını sordu?

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Hastanelerdeki “Corona atıklarını meclise taşıdı .

 Milletvekili Esin Kara Covid Atıklarını sordu?

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca’ya Beyşehir’deki Hastanelerde Corona Atıklarının Arıtılıp arıtılmadığını sordu,

 

 MHP Konya Milletvekili Esin Kara,Corona virüs nedeniyle dünya üzerinde yaşanan pandemi insanlık tarihi açısından dönüm noktalarından birini oluşturmaktadır. Dünya üzerindeki resmi veriler, ülkelerin sosyolojik ve ekonomik yapıları, sağlık tesisleri, sağlık çalışanları sayıları gibi bir çok alanın önemini ortaya sermektedir. Alınan aktif tedbirlerin yanı sıra uzun dönemde planlanması gereken pasif tedbirlerinde dikkate alınarak hareket edilmesi ülkemizin geleceği açısından oldukça önemlidir. Corona virüs öldürücü belirgin etkilerin yanı sıra gizli tehlikeleri de beraberinde getirmektedir” dedi.

 

HASTANE ALTYAPI SİSTEMLERİNE DEZENFEKSİYON UYGULANIYOR MU?

Kara , Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca’ya şu soruları sordu; hastane, acil klinik, araştırma merkezi ve laboratuvar gibi hizmet veren merkezlerin kanalizasyon altyapı sistemlerine arıtma ve dezenfeksiyon işlemi uygulanmakta mıdır?

Binaların ve şehir kanalizasyon sisteminin dezenfeksiyon işlemine tabi tutulması için yerel yönetimlerle iş birliği uygulanmakta mıdır?

Yerel yönetimlere bakanlığınız tarafından kapalı alanların iklimlendirilmesi gibi dolaylı bulaşıcı yöntemleri hakkında bilgilendirme çalışması yapılmakta mıdır? Bu çalışma başlıkları pandemi mücadele uygulamalarınız kapsamında bulunmakta mıdır?