YEREL
Giriş Tarihi : 18-11-2020 17:26   Güncelleme : 18-11-2020 17:26

Beyşehir'de camii temel atma töreni

Yeni Ravza Camisi'nin temeline dualar eşliğinde beton dökülerek yapımına başlandı

 Beyşehir'de camii temel atma töreni

Beyşehir ilçesinde, yapımına başlanılan caminin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Yeni Mahalle'deki Ravza Camisi'nin kapasitesinin yetersiz gelmesi üzerine Ravza Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile İlçe Müftülüğü işbirliğinde yapımına başlanması kararı alınan Yeni Ravza Camisi'nin temel atma törenine katılan Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir, yaptığı konuşmada,camilerin Türk İslam toplumu için çok büyük manevi değerleri bulunduğuna dikkati çekerek, "Camilerde kılınan namazın sevabının çok daha fazla olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle cami yapımına özen gösteriyoruz. Emeği geçenlerden Allah razı olsun."dedi.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır da, "İnşallah bu cami de bitecek ve daha nice camilerin yapılmasına önder olacağız. Bu manada şunu söylemek istiyorum; kaymakamıma diğer kurum amirlerine huzur ve feraset içinde yaşayan ve böylesine eserlerin başlamasına vesile olan bu kadroya sonsuz teşekkür ediyorum.”ifadelerini kullandı.

İlçe Müftüsü Veysel Kükrek ise caminin Hayrul İzzet Vakfı ile Beyşehir İmam Hatipliler Yaşatma Derneği'nin arazileri üzerine inşa edildiğini vurgulayarak, “Huzurlarınız da her iki vakfa ve derneğe de teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Eğer onlar gerekli onayı vermemiş olsalardı. Burada cami yapma imkânı olmayacaktı. Camimizin bu hale gelmesi ve çalışmalarında bize azim vermesi bakımından hasletten sayın kaymakamımıza ve sayın belediye başkanımıza teşekkür ediyorum huzurlarınızda hepsinden Allah razı olsun."diye konuştu.

Konuşmaların ardından yeni caminin temeline dualar eşliğinde beton dökülerek yapımına başlandı.