SİYASET
Giriş Tarihi : 13-11-2020 09:23   Güncelleme : 13-11-2020 09:23

Milletvekili Kara’dan Bakan Koca’ya Soru Önergesi

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Kovid 19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlıkçıları meclise taşıdı

Milletvekili Kara’dan Bakan Koca’ya Soru Önergesi

Millet vekili Esin Kara,Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Kovid 19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlıkçılar hakkında bakanlığa soru soran Kara,Dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle sağlık hizmetinin en önemli ve ayrılmaz parçası olan sağlık personellerimiz büyük risk altında görevlerini yapmaktadır. Kimi zaman görevleri uğruna ailelerinden ayrı düşmekte hatta hayatlarını kaybetmektedirler. Sağlık hizmeti sağlık personellerimizin özverili çalışmaları ile bir bütün olarak başarı gösterebilmektedir.

Sağlık personelleri direkt hasta ile muhatap oldukları için tüm ciddi riskleri taşımaktadır. Bu zor süreçte hem kendileri hem de hayatlarını kaybetmeleri nedeniyle geride kalan aileleri toplumumuz için emanet anlamı taşımaktadır.” dedi.

GÖREV ŞEHİDİ UNVANI VERİLEBİLİR Mİ?

Kara Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’ya şu soruları sordu; Görevini yerine getirirken Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık personellerimize yönelik Görev Şehidi unvanı verilmesine yönelik bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?

Hayatlarını kaybeden sağlık personellerinin ailelerine yönelik maddi destek verilmesi, haklarının korunması ya da çocuklarına yönelik burs imkanı sağlanmasına yönelik bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?