YAŞAM
Giriş Tarihi : 11-11-2020 16:54   Güncelleme : 11-11-2020 16:54

Konya’da tüyler ürperten iddia: Köpekleri canlı canlı toprağa gömdüler

Konya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ümit Sürmeli, Konya’nın Çeltik ilçesinde bulunan çöplük alanda yaklaşık 15 köpeğin bayıltarak kazılan çukura atıldığını üzerlerinin ise toprakla örtüldüğünü iddia etti. Hayvan severler ise olaya ilişkin Çeltik Belediyesi ekiplerini suçladı. İddiaların asılsız olduğunu belirten AKP’li Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe ise, “Biz sokakta başıboş gezen ve ölen köpekleri toplayıp, çöplük alana gömüyoruz. Hayvanların diri diri gömüldüğü iddiaları ise asılsızdır” İfadelerini kullandı.

Konya’da tüyler ürperten iddia: Köpekleri canlı canlı toprağa gömdüler

Konya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ümit Sürmeli Konya’nın Çeltik ilçesinde bulunan çöplük alanda 15’e yakın köpeğin diri diri toprağa gömüldüğünü iddia etti.

Konuya ilişkin konuşan Ümit Sürmeli şunları söyledi: “Sabah saatlerinde bölgedeki hayvan sever arkadaşlarımız görüntüleri bana gönderdi. Yaklaşık 15 hayvanın bayıltılarak, kazılan çukura diri diri gömüldüğü söylendi. Hatta bazı büyük köpekler kazılan çukurdan üzerlerindeki toprağı atarak çıkmayı başarırken birçok yavru köpek ise maalesef ki ölmüş. Olayı öğrendikten sonra Çeltik Kaymakamlığı ile görüştük. Kaymakamlık ve Jandarma Komutanlığı konuyla ilgili soruşturma başlattı. Buna benzer durumlar Konya’nın birçok çöplük alanında yaşanıyor. Bu yüzden yetkililerden bu ve benzeri olayların önüne geçilebilmesi için çöp toplama alanlarına kamera yerleştirilmesini istiyoruz”

“HAYVAN SEVERLER AKP’Lİ BELEDİYEYİ SUÇLADI”

Sosyal medyadan duruma tepki gösteren bazı hayvan severler ise olaya ilişkin  Çeltik Belediyesi’ni suçladı.

“İDDİALAR ASILSIZ”

Köpeklerin diri diri toprağa gömülmesi iddiasına ilişkin açıklamalarda bulunan  Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe ise şunları dile getirdi:

“ Vatandaşlarımız sokakta başıboş gezen ve ölen köpekleri bize ihbar ediyor. Biz de ölen köpekleri İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerinin gözetiminde hayvanları çöplük alana gömüyoruz. Bahsedildiği orada 15 köpek değil, 6 köpek var. Arkadaşlarımız bu köpekleri zaten ilçede çeşitli yerlerde ölü olarak bulmuşlar ve çöplük alanda kazılan çukura gömmüşler. Belediyemizin köpekleri diri diri toplayıp gömdüğü iddiaları tamamen asılsızdır”