YEREL
Giriş Tarihi : 10-11-2020 18:22   Güncelleme : 10-11-2020 18:40

Atamız Yunak’ta Saygı Ve Minnetle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK , ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde, Yunak’ta özlem, minnet ve saygıyla anıldı.

Atamız Yunak’ta Saygı Ve Minnetle Anıldı

Resim önizlemesi

 

Yunak’ta 10 Kasım günü saat 9’u 5 geçe hayat, bir kez daha durdu. Anma programının ilki Hükümet Konağı Meydanı’nda gerçekleştirildi. Yunak Kaymakamlığı ve Yunak Belediye Başkanlığı’nın Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan törende Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05'te sirenlerin çalmasıyla iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.Türkiye’nin hemen her yerinde olduğu gibi Yunak’ta da hayat adeta durdu. Çevredeki araçların sürücüleri kornolarıyla, polis ve jandarma ekip arabaları sirenleriyle saygı duruşuna eşlik etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından göndere çekilen bayrak yarıya indirildi.

Resim önizlemesi

 

Anma programının ikincisi ise IMKB Yatılı Bölge Ortaokulunda gerçekleştirildi. Yunak Şehit Şevki Akgün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Yunak Kaymakamı Fatih Kur yaptı. Programda öğrenciler tarafından şiirler okundu, ront gösterisi yapıldı ve Ataturk ’ün sevdiği türküler koro eşliğinde seslendirildi.

10 Kasım Atatürk'ü Anma programlarına; Yunak Kaymakamı Fatih Kurt, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Yunak Cumhuriyet Savcısı Mualla Nazlı Okyay, Ak Parti Yunak İlçe Başkanı Cihat Şekeroğlu, Yunak İlçe Jandarma Komutanı Adem Güneş , Yunak İlçe Emniyet Amiri Ufuk Başlık , Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, daire ve kurum amirleri, askeri erkan, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.