GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2020 11:38   Güncelleme : 09-11-2020 11:38

İŞCAN: "Önceliğimiz, Cumhuriyetin Değerlerine Sahip Çıkmaktır"

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Atatürk'ün vefatının 82. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İŞCAN:

İşcan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Millet olarak ortak hedefimiz; Gazi Atatürk’ün: “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” veciz sözünde vurguladığı gibi, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkararak, milletimizi birlik ve bütünlük içerisinde daha güçlü, daha aydınlık yarınlara taşımaktır.

Ülkemiz bugün Gazi Mustafa Kemal´in işaret ettiği hedefler doğrultusunda önemli mesafeler katetmiş, tüm fertleriyle geleceğine odaklanmış, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatma hedefiyle, üreten, etkin, dinamik, başarılı bir toplum olma yolunda kararlı adımlarla ilerlemektedir.

Eğitim camiası olarak en öncelikli sorumluluğumuz, gençliği iyi yetiştirmek, Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkarak, muasır medeniyet seviyesine ulaşma idealinin gerçekleşmesine katkıda bulunmaktır.

Bu vesileyle ebediyete intikalinin 82. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."