YEREL
Giriş Tarihi : 05-11-2020 15:29   Güncelleme : 05-11-2020 15:29

Meram Belediyesinden 4. Sınıf Öğrencileri İçin ‘Trafik Eğitimi’ Projesi

Meram Belediyesi eğitim alanında önemli bir projeye daha imza attı. İlçe genelinde eğitim gören tüm 4. Sınıf öğrencilerine trafik eğitimi verilmesini hedefleyen projenin protokolü imzalandı. Birinci sınıftan başlayarak sekizinci sınıfa kadar tüm öğrencilerin hayatlarına farklı bir proje ile dokunduklarını söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, imzalanan protokolle 4. Sınıf öğrencilerimiz de Berlika Trafik Eğitim Parkında trafik bilincini ve kurallarını öğrenecekleri ‘Trafik Eğitimi’ alacaklar” dedi.

Meram Belediyesinden 4. Sınıf Öğrencileri İçin ‘Trafik Eğitimi’ Projesi

Meram Belediyesi, Konya İl Emniyet Müdürlüğü ve Meram ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle birlikte çocukların trafik eğitimi alabilmeleri adına önemli bir projeye imza attı. Meram’da eğitim gören tüm 4. Sınıf öğrencilerine teorik ve uygulamalı trafik eğitimi vermeyi hedefleyen proje için hazırlanan protokol Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Çetin Mungan, ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca tarafından imzalandı.

Resim önizlemesi

“BÖYLESİ HAYATİ BİR KONU BAŞTA OLMAK ÜZERE HER KONUDA DESTEKLERİ İÇİN MERAM BELEDİYESİNE VE BAŞKAN KAVUŞ’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

 

Meram Belediyesinin başlattığı bu önemli projeye destek vermiş olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Konya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Çetin Mungan öğrencilerin aldıkları bu eğitimle hayatlarının geri kalan kısmında trafikte rahat edeceklerine vurgu yaptı. Trafik eğitimi ile birlikte can kaybı ve yaralanmalar gibi üzücü vakaların azalacağını, maddi ve manevi zararların önüne geçileceğini ifade eden Çetin Mungan, “Böylesi önemli bir projeye imza attıkları için Meram Belediyesine ve Başkan Mustafa Kavuş’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca ise konuşmasında Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklara eğitim faaliyetlerinin tümünde katkıda bulundukları belirtti. Bu faaliyetlerde Meram Belediyesinin de fiziki, sosyal ve kültürel açıdan kendilerine önemli destekler sunduğunu ifade eden Koca, “Tüm bu destekleri için Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş’a teşekkür ediyorum. İmzaladığımız bu protokolle de 4. Sınıf öğrencilerimiz Meram Belediyesine ait trafik eğitim alanında trafik ekiplerimizden uygulamalı eğitim alacaklar. Onlara da çocuklarımız adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi

BAŞKAN KAVUŞ; “ÇOCUKLARIMIZA BU ÖNEMLİ EĞİTİM TRAFİK BİLİNCİ KAZANDIRACAĞIZ”

 

Meram Belediyesi Berlika Trafik Eğitim Parkında gerçekleştirilecek eğitimlerden ilçe genelinde okuyan 6237 4. sınıf öğrencisinin yararlanacağını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ise, trafik bilinci ve kurallarının hayati önem taşıdığına vurgu yaparak, “Meram Belediyesi olarak hem ilköğretim hem de ortaöğretim çocuklarımız için farklı projeler üretiyoruz. İl Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle imzaladığımız bu projede ise yeni oluşturduğumuz Berlika Trafik Parkında Trafik Müdürlüğü uzmanlarının eğitimleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün lojistik desteğiyle öğrencilerimize ‘Trafik Eğitimi’ verilmesine olanak sağlayacağız. Meram’da bulunan 66 okulda eğitim gören 4. Sınıf öğrencilerin tamamı bu önemli eğitimi alacaklar. Eğitim projemiz Meramımıza ve çocuklarımıza hayırlı olsun” dedi.

Resim önizlemesi

BAŞKAN KAVUŞ; “HER YAŞ VE SINIF İÇİN AYRI BİR PROJE YÜRÜTÜYORUZ”

 

Projenin bitmeyeceğini ve sürekli hale getireceklerini de ifade eden Başkan Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu yıl 3. Sınıfta okuyan ve önümüzdeki yıl 4. Sınıfa geçecek öğrencilerimiz bu eğitime devam edecekler. Eğitime ve çocuklarımızın ve ailelerinin hayatına verdiğimiz destek bununla sınırlı değil elbet. Her yaş ve sınıfta okuyan çocuğumuz için ayrı bir proje yürütüyoruz. 3. Sınıflar için hazırladığımız ve önümüzdeki hafta başlayacak olan ‘KOP Doğa Okulu Projemiz’ hayat buluyor. 1. ve 2. sınıflara ‘Değerler Eğitimi’ projemiz var. 5. 6. ve 7. Sınıf öğrencilerimiz için ise önceki yıllarda hayata geçirdiğimiz ‘Bilim Kurdu’ projesi devam ediyor. Yani birinci sınıftan başlayıp sekizinci sınıfa kadar her çocuğumuzun eğitimine ve hayatına dokunmuş ve destek vermiş oluyoruz. Önümüzdeki süreçte de eğitime yönelik çalışmalarımız artarak devam edecek, yeni projeler üretmeyi sürdüreceğiz.”

 

Resim önizlemesi