GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2020 19:03   Güncelleme : 31-10-2020 19:03

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,İzmir Depremindeki son durumu açıkaldı

Bakan Koca: 'Şuan servislerimizde gözlem, müşahade ve servislerde yatan toplam 243 hastamız, hayatını kaybeden maalesef an itibariyle 35 canımız hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,İzmir Depremindeki son durumu açıkaldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yaralıların durumunu ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Şuan servislerimizde gözlem, müşahade ve servislerde yatan toplam 243 hastamız, hayatını kaybeden maalesef an itibariyle 35 canımız hayatını kaybetti. Toplam 823 kişi sağlık kuruluşlarımıza müracaat etti ve şuan yoğun bakımlarımızda 8 hastamız olduğunu ve 8 hastadan 3 hastamızın durumunun ağır olduğunu söyleyebilirim. Şu ana kadar ameliyatı yani müdahalesi yapılan 15 hastamız oldu. Deprem afetiyle mücadele ederken salgına yenik düşmemeliyiz. (Seher Perinçek'in çocukları) "3 yavrumuzun biri hayatını kaybetti, diğer ikisi ile ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını söyleyebilirim" dedi. 

Ege'deki deprem Marmara bölgesinde de hissedildi

İzmir'de yaşanan deprem Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Yalova'da da hissedildi. Seferhisar açıklarında 16 kilometre derinlikte yaşanan 6,6 büyüklüğündeki deprem Marmara bölgesindeki vatandaşları da sokağa döktü
Özellikle Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Yalova'da vatandaşlar deprem sonrası soluğu sokaklarda aldılar.