SİYASET
Giriş Tarihi : 30-10-2020 13:29   Güncelleme : 30-10-2020 13:29

Başkan Ekici: “Gelecek Senin, Gelecek Türkiye’nin”

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, 1 Kasım Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek olan 1. Olağan Büyük kongre öncesi bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Ekici: “Gelecek Senin, Gelecek Türkiye’nin”

İl Başkanı Hasan Ekici yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı…

 

İnsan onurunu korumak ve yüceltmeyi siyasetinin temeli yapan partimiz

1. Olağan genel kongresi ile aşılamaz denilen eşiği 1 Kasım pazar günü geride bırakıyor.

Hatırlayacaksınız

Parti kuramaz demişlerdi, Partimizi tüm Türkiye’yi kapsayan Türkiye mozayiğini yansıtan kurucularımızla kurduk.

Parti kursalar bile örgütlenemez, çalışacak üye bulamaz demişlerdi, ancak biz bugün 70 ilimizin il teşkilatını oluşturduk,

243 ilçenin kongresini tamamlayarak 44 ilin il kongresini gerçekleştirdik,

Dünyada ve ülkemizde seyreden koronavirüs salgınının olumsuz etkileri ve alınan önlemlerin etkisine rağmen,

Her türlü baskı tehdit ile dolaylı dolaysız baskılara rağmen, büyük kongre yapma koşullarını tamamlayarak

1. Olağan genel kongremizi 1 Kasım 2020 pazar günü saat 10.00 da Ankara Anfa fuar ve kongre merkezinde gerçekleştireceğiz.

Anadolu’dan esen rüzgâra baktığımızda teşkilatlanma çalışmalarında partimize katılan on binlerin çok kısa zamanda yüzbinlere ve inşaallah çok yakın bir zamanda milyonlara ulaşacağının haklı umudunu taşıyoruz.

Yolsuzluk yoksulluk ve yasakları önleyeceğiz iddiası ile siyaset sahnesine çıkan iktidar partisi maalesef geçen bu süre zarfı içerisinde bu ilkelerin tamamını unutmuş, unutmakla kalmayıp yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları doğuran, besleyen, yeşerten bir yapıya dönüşmüştür.

3Y ile mücadele etmek için yola çıkanlar bu mücadeleyi unutup ülkenin başına dördüncü bir Y’yi de musallat etmişler,

Dördüncü Y ile milletin gözünün içine baka baka kolaylıkla yalan söyleyerek ekonomik verileri çarpıtarak, millet fakru zaruret içerisindeyken uçuyoruz yalanları ile milleti kandırmaya teşebbüs etmektedirler.

Konya merkez ve İlçelerimizi karış karış dolaştığımızda aziz milletimiz derin ekonomik darlıktan yaygın işsizlikten, eş dost hısım akraba ayrımcılığından, ötekileştirici nefret dilinden ve yaygın korku ikliminden duydukları kızgınlığı, kırgınlığı açıkça dile getirmektedirler.

Gördüğümüz odur ki derin bir dip dalga oluşmaktadır.

Hukuki sürecin gerektirdiği şartları yerine getirerek 1. Olağan genel kongresini yapmaya hak kazanan gelecek partisi bu zor zamanlarda milletimiz adına her türlü sorunu dile getirecek tüm meseleleri konuşacaktır.

Oluşturulan korku duvarlarını yıkarak, Ülkemizin içerisine girdiği kısır döngüye dur diyecek ve milletimizin hayallerinin yok edilmesine karşı duracağız.

Milletimizin gerçek gündeminin yani işinin, aşının, onurunun takipçisi olacağız.

Ülke sathında oluşmakta olduğunu gözlemlediğimiz derin dip dalganın lideri olarak, aziz milletimizi güvenli bir limana eriştiren amiral gemisi olacağız.

Kimse ümitsiz olmasın.

Kimse karamsarlığa kapılmasın.

Partimiz ülkemizi temel hak ve özgürlüklerin korunduğu DEMOKRAT, ADİL, ÖZGÜRLÜKÇÜ ve MÜREFFEH bir seviyeye taşıyacaktır.

“Gelecek senin gelecek Türkiye’nin” mesajını vereceğimiz kongremizin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor tüm halkımıza güvenli, güçlü, adaletli bir gelecek vaad ediyoruz.