GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2020 17:47   Güncelleme : 28-10-2020 17:47

Genel başkan Karamollaoğlu;''İnsanlığın İslam’a İhtiyacı Daha Fazla''

Bugün Peygamber Efendimizin dünyayı teşriflerinin yıl dönümü. Bunun için bu gece İslam aleminde büyük bir sevinçle idrak ediliyor.

Genel başkan Karamollaoğlu;''İnsanlığın İslam’a İhtiyacı Daha Fazla''

Bize verilen mesaj tefekkür ediliyor, hayatın ne manaya geldiğini düşünüyoruz.

Bundan dolayı bizim tekrara tekrar Peygamber Efendimiz’in bize ulaştırdığı mesajı idrak etmeye düşünmeye ihtiyacımız var.

Ama ne yazık ki böyle bir gecenin ikliminde İslama yönelik saldırılar artarak devam ediyor.

Bugün insanlığın sorunlarını ancak Müslümanlar çözebilir.

Çünkü İslam barış dinidir, huzur dinidir.

 

İnsanlığın İslam’a İhtiyacı Daha Fazla

İşte bu noktada gündemimiz Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Peygamber Efendimize yönelik ahlak dışı karikatürleri yayınlamasıdır.

Macron bunu niye yapıyor çünkü düşüncelerini kin ve nefret üzerine inşa etmişler. Öncelikle bu ırkçı ve İslamofobiye dayanan girişimi şiddetle kınıyorum.

Ama bu saldırıları yapanlar bilmeli ki; insanlar yalana artık prim vermiyor. İnsanlar bunun farkında.

Macron bu tavrı ile Fransa iç siyasetinde şovenizm üzerinden mevzi elde etmeye çalışıyor fakat bu tavır kendisine de Fransa’da zarar veriyor. Tarihin çöplüğüne atılmaya mahkumdur.

200 yıl evvel İşgalci Napolyon Mısır’a çıktığında “Mısır’ın halkı Müslüman’dır. İnançlarına ve âdetlerine hürmet edin” diyebilmiştir. Lakin bugün 2020 yılında Macron bu pervasız tavrı ile Müslümanların mukaddesine en ağır hakaretleri yapmaktan geri durmamaktadır.

Bu noktada Berlin’de Milli Görüş Camiine yapılan saldırıyı da şiddetle kınıyorum.

Fakat göreceksiniz Almanya’da da, Fransa’da da, İngiltere’de de İslam hızla yayılıyor ve yayılmaya devam edecek.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Bildiğiniz üzere yarın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yıl dönümünü hep birlikte idrak edeceğiz.

Cumhuriyetimiz bir asırlık serüvenine yaklaşmak üzere bu mutluluğu hep birlikte yaşıyoruz. Cumhuriyet demek halkın iradesi ve istişare ile işleri yürütmek demektir.

Öyle ki bizim Gazi Meclisimiz ilk açıldığı zaman duvarında “Onlar işlerini istişare ile yaparlar” ayeti kerimesi yazıyordu.

Bu demek oluyor ki; Cumhuriyetin temelleri farklı fikir ve düşüncelerin bir araya gelerek, konuşma ve istişare etme üzerine kurulmuştur.

Bu ruh bizim geçmişte de bugün de yaşadığımız birçok sıkıntının çözümüdür.

İnanıyorum ki bu anlayış ile ülkemiz geleceğe emin adımlarla gidecektir, bu sebeple de cumhuriyetin ortaya koyduğu manayı hep birlikte anlamak mecburiyetindeyiz.

Çünkü; Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, bu ülkenin evlatları kol kola omuz omuza mücadele verdi.

Cumhuriyeti kardeşlik ruhu üzerine inşa etti. Ülke olarak bugün de birlik ve beraberliğe çok fazla ihtiyaç duyduğumuz bir süreçten geçiyoruz.

Bugün Küresel emperyalizmin amacı kin ve nefret tohumları ekerek bu kardeşlik ruhunu bozmak ve bizi birbirimize düşürmektir.

Millet olarak bu sinsi ve hain plana karşı uyanık olmak zorundayız.

Buna karşı verilecek en güzel cevap, ‘inadına kardeşlik’, ‘inadına birlik ve beraberlik’ olacaktır

Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Cumhuriyete giden süreçte emeği geçen herkesi minnet ve saygı ile anıyorum.