YEREL
Giriş Tarihi : 27-10-2020 18:51   Güncelleme : 27-10-2020 18:51

Başkan Kavuş; “Kadınlarımız Azim Ve Gayretleriyle Esasında Bize Çok Şey Öğretiyor”

Meram Belediyesi ve Meram Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Osman Gazi ve Kovanağzı Tesislerinde devam eden tekstil, giyim ve mefruşat derslerine katılan Meramlı kadınlar azimleriyle kendilerine hayran bırakıyor. Pandemiye karşı tüm önlemleri alarak eğitimlere katılan kadınların öğrenme azimlerinin herkese örnek olduğunu kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Kadınlarımız bu özverili gayretleriyle çok şey öğreniyorlar belki, ama asıl dersi bizlere veriyorlar” dedi.

Başkan Kavuş; “Kadınlarımız Azim Ve Gayretleriyle Esasında Bize Çok Şey Öğretiyor”

Meramlı kadınlar, Meram Belediyesinin Sosyal Tesislerinde pandemi önlemleri altında eğitimlerine ara vermeden devam ediyorlar. Meram Belediyesinin Osman Gazi ve Kovanağzı Sosyal Tesislerinde tekstil, giyim ve mefruşat derslerine katılan 150’den fazla kadın, maske, mesafe ve hijyen gibi yeni normal hayatın tüm kurallarına harfiyen uyarak derslere katılıyorlar.

Resim önizlemesi

BAŞKAN KAVUŞ; “MERAMLI KADINLAR, ÖĞRENME AZİMLERİYLE BİZLERE ÇOK ŞEY ANLATIYOR VE ÖĞRETİYORLAR”

 

Osman Gazi Sosyal Tesisinde Kadın Modelistliği, Mefruşat, Geleneksel El Nakışları, Şiş Tığ Amugurumi, Makine nakışları ve Zig Zag Makine Nakışı dersleri verilirken Kovanağzı Sosyal Tesisinde de kadınlar, Giyim ve Mefruşat dersleri alabiliyorlar. Tesislerde kadınlara hem teorik hem de pratik derslerin verildiğini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu kurslar sayesinde onların hem vakitlerini en iyi şekilde değerlendirdiklerini hem de aile ekonomisine katkıda bulunma fırsatı yakaladıklarını ifade etti.

Resim önizlemesi

 

Fiziki belediyecilik faaliyetlerinin yanında sosyal belediyecilik alanında da önemli çalışma ve projelere imza attıklarını ifade eden Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Hiçbir hizmetimizde ayrımcılık asla yapmıyoruz. Ama kadınların, çocukların, engellilerin ve dezavantajlı diğer grupların bizim gönlümüzdeki yeri bambaşka. Onlar için yapılan her hizmetten toplumun her kesimi memnun oluyor. Çünkü bu bir eşitleme çalışması. Kadınlarımız için hayata geçirdiğimiz her projeyi de bu kapsamda değerlendiriyoruz. Kadınlarımız her iki tesisimizde pandeminin tüm olumsuzluklarına rağmen eğitimlerini büyük bir azimle sürdürüyor. Tüm kurallara riayet ediyorlar tek bir amaç için; eğitimlerini başarıyla tamamlayıp yeni şeyler öğrenmek. Ve öğrendikleriyle aile ekonomilerine katkı sunmak. Bu azimleriyle bizlere de çok şey öğretiyorlar. O sebeple kendilerine bizler büyük bir teşekkür borçluyuz.”

Resim önizlemesi