EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-10-2020 18:50   Güncelleme : 21-10-2020 18:50

Yunak’ta Öğretmenlerden Örnek Davranış

Konya'nın Yunak ilçesindeki Kuzören Ortaokulunda görevli öğretmenler, hep birlikte okullarını boyadı.

 Yunak’ta  Öğretmenlerden Örnek Davranış

İlçeye 20 km. uzaklıkta Kuzören mahallesinde bulunan Kuzören Ortaokulu, burada görev yapan öğretmenlerce boyandı.

Resim önizlemesi

İçlerinde Beden Eğitimi, Matematik, Türkçe, İngilizce, Fen Bilimleri, Teknoloji Tasarım, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinden oluşan gönüllü eğitimciler okul yöneticileri ile birlikte okullarını boyadılar. Öğretmenler ayrıca okullarını köy çocukları için eğlenceli hale getirmek için de duvarlara öğretici resimler çizdiler.

 

Resim önizlemesi

Boyayı sponsor bir firmadan temin eden öğretmenler tulum giyip fırçaları ellerine aldılar ve iki gün içinde 9 derslik ile 2 laboratuvarı boyadılar. Okulun kalan derslikleri ile diğer müştemilatının da bugün yarın boyanacağını belirten öğretmenler, "Biz öğretmenler olarak okulu evimiz gibi gördüğümüz için bugün 9 derslik, 2 laboratuvar ve öğretmenler odasindan oluşan okulumuzu boyayarak daha ferah ve temiz hale getirdik. Boya icin bize sponsor olan firmaya, Milli Eğitim Müdürümüze ve okulumuzun boyanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz" dediler.

 

Resim önizlemesi

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da, okulu ziyaret ederek, boya yapan öğretmenlere kolaylıklar diledi ve tebrik etti.

Kuzören Ortaokulu öğretmenleri; "ilçe merkezinden uzak ve imkanları kısıtlı olan okulumuza destek olmak için bir araya geldik. Öğrencilerin daha temiz bir ortamda eğitim alması için kendi imkanlarımızla boyadığımız okulumuzda öğrencilerin daha mutlu olduğunu gözlemliyoruz. Bu, bizleri oldukça mutlu ediyor. Amacımız geleceğin emanetçileri çocuklara temiz, ferah ve eğitime uygun ortam sağlamaya çalışmak. Sınıfları ve koridorları boyarken duvarlara eğlenceli ve öğretici resimler çizdik. Sınıfları güzelleştirmeyi, eğitim kalitesini artırmayı, birlik beraberliği güçlendirmeyi, dayanışma ve güler yüzlülüğü amaç ediniyoruz." derken, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da, yapılan çalışmaları yerinde görerek ve öğretmenleri ziyaret ederek, emek veren öğretmenlere teşekkür etti ve örnek davranışlarından dolayı tebrik etti.

Resim önizlemesi