EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-10-2020 15:40   Güncelleme : 21-10-2020 15:40

Selçuklu'da Eğitim Seferberliği Sürüyor

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ile birlikte eğitime devam eden okulları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Selçuklu'da Eğitim Seferberliği Sürüyor

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ile eğitime başlayan okullarda öğrenciler okul bahçelerinde eğitime devam ediyor. Selçuklu Belediyesi okul bahçelerinde eğitimini sürdüren okullarda teknik ekipman desteği veriyor. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar’la eğitimi sürdüren okullarda incelemelerde bulundu.

 

Resim önizlemesi

İlk olarak Seyit Ulugülyağcı İmamhatip Ortaokulu'nda incelemelerde bulunan protokol, öğrencilerle bir süre sohbet ederek maske, mesafe ve hijyen uyarılarında bulundu. Daha sonra 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu’nda incelemelerde bulunan protokol, burada eğitime devam eden ana sınıfı öğrencileri ile bir süre sohbet ettikten sonra öğretmenler ve okul müdüründen bilgi aldı.

Resim önizlemesi

 

Selçuklu Belediyesi tarafından Kılıçarslan Mahallesine kazandırılan Hoşgörü Anaokulu da ziyaret edilen diğer bir adres olurken öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak beceri atölyesinin açılışı yapıldı. Protokol daha sonra okulda bulunan diğer atölyelerde de inceleme yaparak öğrencilerle bir araya geldi. Hoşgörü Anaokulundan sonra Konevi İşitme Engelliler Okulunu ziyaret etti. Bu okulda da sınıfları ziyaret eden protokol öğretmenlerden öğrencilerin durumu hakkında bilgi aldı.

Resim önizlemesi

 

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar’ın son durağı Sille Tabiat okulu oldu. Tabiat okulunda öğrencilerle bir araya gelen protokol öğretmenlerden verilen eğitim hakkında bilgi aldı. Öğrencilerin fidan dikimi etkinliğine de katılan protokol öğrencilerle birlikte fidanları toprakla buluşturdu.

Resim önizlemesi

 

Başkan Pekyatırmacı: “Eğitime gereken desteği vermeye devam edeceğiz”

Zor şartlarda eğitime devam eden öğrenci ve öğretmenlere teşekkür eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Pandemi süreci her sektörü etkilediği gibi eğitim sektörünü de olumsuz anlamda etkiledi. Çocuklarımız uzun bir eğitim arasının ardından sınava girecek öğrencilerden başlayarak yüz yüze eğitime okullarında başladılar. İnşallah el ele vererek, kurallara uyarak bu zor süreçten birlikte kurtulacağız. Tabi burada en büyük görevlerden biri de öğrencilerimize düşüyor.

Resim önizlemesi

 

Öğrencilerimiz ailelerini bu kurallara uymaları noktasında uyararak onların da sağlığına dikkat etmeleri için gereken özeni göstermeliler. Bugün okullarımıza yaptığımız ziyaretin yanı sıra Sille Tabiat okulumuzda eğitim alan öğrencilerimizi de ziyaret ettik. Onlarla birlikte doğaya yeni fidanlar diktik. İnşallah geleceğe daha yeşil bir Selçuklu bırakmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi