SİYASET
Giriş Tarihi : 21-10-2020 10:33   Güncelleme : 21-10-2020 10:33

Milletvekili Esin Kara :’’Çiftçilerimiz Zor Duruma Düşüyor’’

MHP Konya Milletvekili Esin Kara’dan Emirgazi’ye Trafo merkezi Kurulması Hakkında Kara Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez’e Soru önergesi verdi.

 Milletvekili Esin Kara :’’Çiftçilerimiz Zor Duruma Düşüyor’’

Tarımsal üretimde kullanılan elektrik voltajının yüksek sağlanabilmesi için gerek duyulan trafo merkezinin Emirgazi ilçemize kurulması hakkında soru önergesini meclis gündemine taşıyan MHP Konya Milletvekili Esin Kara, “Konya’nın Emirgazi ilçesi il merkezine 40 km uzaklıkta yer almaktadır. İlçe genel olarak geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. İlçede tarımsal sulama amaçlı elektrik pompalarına verilen elektrik voltajının düşük olması nedeniyle sorun yaşanmaktadır. Tarımsal sulamada kullanılan elektrik pompalarının düşük voltajdan dolayı arızalanması nedeniyle sıkıntı yaşayan çiftçilerimiz hem mahsullerini kaybetmekte hem de fiyatları yüksek olan elektrik motorlarını yenilemek zorunda kalmaktadır.” dedi.

 

Milletvekili Esin Kara :’’Çiftçilerimiz Zor Duruma Düşüyor’’

Kara Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez’e şu soruları sordu; “İlçeye trafo merkezi kurulmasına yönelik çalışmalar planlanmakta mıdır?

Çiftçilerin düşük voltajlar nedeniyle yaşadığı maddi kayıpların telafi edilmesine yönelik bir destek ödemesi yapılması planlanmakta mıdır?