EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-10-2020 21:41   Güncelleme : 16-10-2020 21:41

İşcan:"İmam Hatipler Geleneneğimiz Ve Gelecegimizdir"

Her yıl 13 - 21 Ekim tarihleri arasında kutlanan İmam Hatipler Haftası nedeniyle Yunak Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, ilçede bulunan İmam Hatip Lisesi ve Iİmam Hatip Ortaokullarını ziyaret ederek gün ve haftalarını kutladı.

İşcan:

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, İmam Hatipler Haftası nedeniyle Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Yunak Orhan Erdem İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek yöneticileri nezdinde İmam Hatipler Haftasını kutlayarak haftalarını tebrik etti.

İşcan, İmam Hatip okullarının ülkenin geçmişini ve geleceğini yansıttığını birterek, "13 Ekim tarihi İmam-Hatiplerin kuruluş günüdür. Bu hafta ise “İmam-Hatipler Haftası”. İmam Hatip Okulları, milletimizin kadim geleneğinde var olup manevi geleceğini şekillendirmede öncülük rolünü üstlenmeye aday okullarımızdır." dedi.

İmam Hatip okullarını, "Bir eğitim kurumu olmanın çok ötesinde, ülkeye ve dünyaya istikamet çizen, ufku aydınlatan, milletin değerlerine canı pahasına sahip çıkan gençlerin yetiştiği kutlu çatılar" olduğunu ifade eden İşcan, " "İmam Hatip okullarımızın kuruluş haftası camiamıza ve ülkemize hayırlı olsun. Bin bir güçlüklerle İmam Hatip okullarının temellerini atan ve bugünlere gelinmesinde emeği olan tüm büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz" dedi.

Okul müdürleri de, okullarının kuruluş ilkeleri doğrultusunda eğitime devam ettiklerini, ülkesini ve milletini seven, birlik ve beraberlik içerisinde ülkenin aydınlık geleceğine yön veren bir nesil yetiştirmeyi hedeflediklerini belirterek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Işcan' a ziyaretleri den dolayı teşekkür ettiler.