SİYASET
Giriş Tarihi : 16-10-2020 19:26   Güncelleme : 16-10-2020 19:26

Milletvekili Esin Kara : ‘’Yol İlçenin Turizmine Katkı Sunacak’’

Ereğli- Halkapınar giriş yolu hakkında soru önergesini meclis gündemine taşıyan MHP Konya Milletvekili Esin Kara, “Halkapınar; Konya’nın 168 km güney doğusunda yer almaktadır.

 Milletvekili Esin Kara : ‘’Yol İlçenin Turizmine Katkı Sunacak’’

Ereğli ile sınır komşusu olan Halkapınar’ı Ereğli’ye bağlayan 17 km’lik yolun yapımı halen devam etmektedir. Halkapınar İvriz gibi turizm potansiyeli oldukça yüksek bir mesire alanına sahiptir. Bu sebeple özellikle yaz aylarında Ereğli-Halkapınar-İvriz Mahallesi yolunda araç trafiği yoğunluk göstermektedir.” Dedi.

YOL İLÇENİN TURİZMİNE KATKI SUNACAK

Halkapınar’ı Ereğli’ye bağlayan 17 km’lik yolun tamamlanması hakkında Kara Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’na şu soruları sordu; “Halkapınar-Ereğli yolunun yapımına devam edilen son 3 km’lik mesafesinin yıl sonuna kadar tamamlanması ile ilgili bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?

İlçenin turizm potansiyeli açısından önemli olan İvriz Mahallesini Halkapınar’a bağlayan yolunda yıl sonuna kadar tamamlanması için bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?

Halkapınar Dereyüzü mahallesi arasında bulunan ve 11 mahalleyi birbirine bağlayan 20 km’lik yolun altyapı ve yol yapım çalışmalarının 2020 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanmakta mıdır?