SİYASET
Giriş Tarihi : 14-10-2020 15:22   Güncelleme : 14-10-2020 15:22

Milletvekili Gülay Aricigil Samancı, “Bu İzahı, Sizin Selametiniz İçin De Yapmıştık”

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Aricigil Samancı, yazılı basın açıklaması sonrası kamuoyunun gündemine gelen Beyşehir Belediyesi’nin Hüyük ilçesinde yürüttüğü mermer ocağı faaliyetlerine ilişkin olarak kendisine sosyal medya üzerinden cevap veren Belediye Başkanı Adil Bayındır’a, “Aslında bu izahı konu ile ilgili sadece partimiz üzerindeki algıyı ifade etmek için değil, sizin selametiniz için de yapmıştık”dedi.

Milletvekili Gülay Aricigil Samancı, “Bu İzahı, Sizin Selametiniz İçin De Yapmıştık”

Milletvekili Samancı, sosyal medya hesabından yaptığı yeni açıklamada, Başkan Bayındır'a seslenerek, “Sağlık olsun, yine her zaman söylediğimiz gibi ilçemizde dedikodu ve fitnenin hakimiyetini sonlandırmaya kararlıyız”ifadelerine yer verdi.

Samancı’nın konuyla ilgili son açıklaması şöyle:

“Sevgili Başkanımız; Yaptığımız açıklamanın mahiyetinden şahsınızı suçlu göstermek gibi bir sonucun çıkmayacağını belirtmeye hacet yok. Kaldı ki cevaben paylaştığınız takipsizlik kararı Ceza Hukuku yönünden sizin kabahatli olmadığınızı gösterir. Ancak, yaptığımız açıklamada niyetimiz sizi suçlu addetmek değil, "Maden Kanunu" hükümlerine aykırı olarak aceleci davranılması neticesinde faaliyetin durdurulduğunu izah etmekti. (Bu arada Belediye Meclisinde alınmak istenen bahse konu karara Meclis Üyelerinin salt çoğunluğunun yine Maden Kanununa aykırılık gerekçesi ile "Çekimser" oy kullandıkları bilgisini de edindik). Aslında bu izahı konu ile ilgili sadece Partimiz üzerindeki algıyı ifade etmek için değil, sizin selametiniz için de yapmıştık.

Sağlık olsun ..Yine her zaman söylediğimiz gibi ilçemizde dedikodu ve fitnenin hakimiyetini sonlandırmaya kararlıyız. Gelin bu konuyu burda kapatalım Beyşehirimize hizmete odaklanalım.

Mesela, Gölümüzün temizlenmesi ile ilgili çalışmaların son durumunun bilgisini vererek başlayalım

Beyşehir Gölümüzdeki temizlik çalışmaları söz verdiğimiz gibi devam ediyor..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'mızın Gazi Üniversitesi'ne yaptırmış olduğu çalışma sonucu hazırlanan pilot raporda belirtilen hususlar doğrultusunda Konya Büyükşehir Belediyemiz gerekli çalışmaları başlattı..

Buna göre:

Batimetri ve sığ sismik ölçümler yapılmış olup, haritalandırma işlemleri Kasım ayında tamamlanacaktır

Bugüne kadar 386 adet hayalet ağ temizlenmiş ve ihale kapsamında çıkarılması gereken toplam 470 adet ağ temizlemesi 15.11.2020 tarihine kadar tamamlanacaktır

Su Seviyesi, Su ve Hava Kalitesi Ölçüm İstasyonu kurulum noktaları tespit edilmiş olup 16.03.2021 tarihine kadar kurulumları tamamlanacaktır

Balık popülasyonlarının değerlendirilmesi ve balıkçılık faaliyetlerine yönelik çalışmalar 16.03.2021 tarihine kadar tamamlanacaktır

Havzaya yönelik sosyal projelerin geliştirilmesi 2021 Haziran ayı sonuna kadar tamamlanacaktır

Beyşehir gölü ve havzasının ekolojik durumunun değerlendirilmesi, göldeki kirlilik noktaları,arıtma projeleri KOSKİ genel müdürlüğünün planlamış olduğu takvime göre yürütülecektir.”