GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2020 13:40   Güncelleme : 14-10-2020 13:40

Selçuklu Belediyesi Glutensiz Ekmek Satışına Başladı

Selçuklu Belediyesi Çölyak hastaları için üretilen glutensiz ekmek satışına başladı. Konya Şehirler Arası Otobüs Terminalinde oluşturulan noktada satışa sunulan glutensiz ekmeğin yanında un,poaça,simit ve kurabiye çeşitleri de yer alacak.

Selçuklu Belediyesi Glutensiz Ekmek Satışına Başladı

Selçuklu Belediyesi anlamlı bir projeye daha imza attı. Çölyak hastaları için glutensiz ekmek satışına Konya Şehirler Arası Terminali’nde başlandı. Buğday, arpa, çavdar gibi tahıllarda bulunan “glüten” isimli bir madde nedeniyle vücut bağışıklık sistemi tarafından verilen anormal yanıt sonucu ortaya çıkan çölyak hastalığı için kullanılması gereken Glutensiz un, ekmek, simit,poaça ve kurabiye Selçuklu Belediyesi’nin Konya Otogarında kurduğu satış noktasında halkın hizmetine sunuldu.

Resim önizlemesi

 

“Bu çalışmamız Çölyak rahatsızlığına dikkat çekmek için attığımız bir adım”

Çölyak hastalığına dikkat çekmek ve bununla ilgili bir adım atmak için böyle bir hizmete başlandığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “ Çölyak hastası olan ve gluten hassasiyeti bulunan vatandaşlarımızın farkındayız zaman zaman bu konuyla alakalı da talepleri oluyordu ve bu tarz ürünlere ulaşmada zorluklar yaşıyorlardı. Bu ihtiyaca cevap verebilmek ve kolay ulaşılabilmesi anlamında Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde bu satış noktamızı oluşturduk.

Resim önizlemesi

 

Buradaki satış noktamızda glutensiz ekmek, un, simit,poaça ve kurabiye gibi ürünlerimiz yer alacak. İlerleyen günlerde ürün çeşitleri de artırılacak. Bu hizmetimizden sadece Selçuklu’daki hemşehrilerimiz değil otogarın lokasyon olması sebebiyle ülkemizin her noktasından gelen vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Satış noktamızdaki glutensiz ürünleri Karatay Belediyemizin Halk Ekmek Fabrikası’ndan temin ediyoruz. Bu hizmetimizin Selçuklumuza, Konyamıza, ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Resim önizlemesi

 

Satış noktasından ekmek alan vatandaşlar da Selçuklu Belediyesi Glutensiz Ekmek Büfesi’nin kurulmasından ve Çölyak hastalarının düşünülmesinden dolayı Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya teşekkürlerini ilettiler.

Selçuklu Belediyesi tarafından satılan glütensiz ekmekler 90 kuruştan, un ise 7 liradan satışa sunuluyor. Ayrıca glutensiz ürün satış noktası haftanın altı günü Sabah saat 09.30-19.00 saatleri arasında Pazar günleri hariç hizmet verecek.

 

Resim önizlemesi