GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2020 18:56   Güncelleme : 13-10-2020 18:56

Yunak'ta Servis Şoförlerine Eğitim

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Denetleme Bürosu ve İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından Yunak'ta okul servisi sürücülerine eğitim verildi.

Yunak'ta Servis Şoförlerine Eğitim

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürü Abdullah Tunçez, İlçe Jandarma Komutanlığından Mustafa Bayramoğlu ve Yasin Türker, İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Biriminden Alpaslan Atakan Çakar ve Murat Aksert ile taşıma yapan servis şoförleri katıldı.

Resim önizlemesi

 

Eğitimde servis şoförlerine eğitim öğretim yılı boyunca uyulması gereken kurallar, hijyen ve yeni uygulamalar anlatıldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Tunçez, eğitim öğretim yılının başlamasıyla okul servislerinin de öğrenci taşıma faaliyetlerine başladığını, eğitim öğretim yılı boyunca okul servis şoförlerinde güvenli sürücülük farkındalığının arttırılmasına yönelik eğitim ve bilgilendirme yaptıklarını ifade ederek pandemi döneminde alınacak önlemleri aktardı.

Resim önizlemesi

Eğitimlerde trafik eğitiminin yanı sıra güvenlik konularında da bilgilendirmede bulunduklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan , "Şoförlerimize genel trafik eğitimi ve uymaları gereken kuralları anlattık. Hijyen ve mesafe kuralları başta olmak üzere işbirliği içinde güzel bir eğitim öğretim yılı geçirmeyi planlıyoruz. Şoförlerimizden sadece trafik değil, genel güvenlik ve 112 Acil Çağrı Merkezinin önemini anlattık. Tüm öğrencilerimize, şoförlerimize başarılı ve kazasız bir yıl geçirmelerini diliyorum." dedi.

 

Resim önizlemesi

Daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığından Trafik Tim Komutanı Mustafa Bayramoğlu ve Yasin Türker ile İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Biriminden Alpaslan Atakan Çakar ve Murat Aksert, sunum eşliğinde servis sürücülerine yönelik bilgilendirmelede bulundular.

Resim önizlemesi

 

Eğitim semineri sorulan soruların cevaplanması, görüş ve önerilerin dile getirilmesinin ardından sona erdi.