EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-10-2020 18:42   Güncelleme : 13-10-2020 18:42

Yunak Eğitiminde İkinci Aşama Sağlıklı Başladı

Milli Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında, Konya'nın Yunak İlçesinde ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli öğrenciler yüz yüze eğitime başladı.

Yunak Eğitiminde İkinci Aşama Sağlıklı Başladı

Uzun bir aranın ardından ilk kez okula gelen çocukların oldukça heyecanlı ve mutlu olduğu gözlendi.

Yunak'ta ilkokullar, ortaokulların 8. ve liselerin 12. sınıfları ile eski köy statüsündeki mahalle okulları ve özel gereksinimli çocukların eğitim öğretim gördüğü okullarda yüz yüze eğitim başladı.

Resim önizlemesi

 

Sabah saatlerinde aileleriyle birlikte okula gelen öğrenciler, ateş ve maske kontrolleri yapılarak okullara alındı. Veliler ise bahçe ve okul içine alınmazken, öğrencilerin maske ve mesafe kurallarına uydukları görüldü.

İlkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıf ile ortaokul 8'inci sınıflarda haftada 2 gün, toplam 12 ders saati (2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün, toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak.

12'nci sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak. Öğrenci sayısı az olan köy okullarında ise, tüm hafta eğitime devam edebilecek.

Resim önizlemesi

 

Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokulların tamamında dersler yüz yüze eğitimle verilecek.

İlkokul ve ortaokullarda Türkçe, hayat bilgisi, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil dersleri yüz yüze verilecek.

Resim önizlemesi