EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-10-2020 12:04   Güncelleme : 05-10-2020 12:04

Rasyonel Dinamikte, pandime kurallarına uygun eğitim veriliyor

Rasyonel Dinamik 2020 YSK’de kitlesel başarıyla Konya’ da eğitimin kalitesini artırmaya devam ederken, salgın sürecinde de öğrencilerine pandemi kurullarına uygun eğitim hizmeti veriyor.

Rasyonel Dinamikte, pandime kurallarına uygun eğitim veriliyor

Rasyonel Dinamik Özel Öğretim Kursu Müdürü Aydın Tunç dershane olarak pandemi sürecinde gerekli tedbirleri alarak eğitim hizmeti verdiklerini belirterek, “Konya’ da 20 yıldır dershanecilik hizmeti vermekteyiz. Her yıl olduğu gibi, bu yılda başarılı öğrencilerimizin yüzde 80’nini yine Türkiye’nin değişik üniversitelerine yerleştirdik. Öğrencilerimizle bir araya geldik geçen dönemin başarısını beraberce kutladık. Bu başarıda büyük katkıları olan öğretmenlerimize ve öğrenci velilerimize ayrıca teşekkürlerimi arz ederim. Pandemi sürecinde üniversiteye hazırlıkta Rasyonel Dinamik olarak aile bütçesine katkı sağlamak amacı ile yüzde 25 ile 30’lara varan indirimlerde bulunduk ve bu doğrultuda indirim kampanyamız devam etmektedir. Bu indirim kampanyamızı yapma amacımız, tüm ailelerin ve öğrencilerimizin bu başarılı eğitim hizmetimizden faydalanmasını sağlamaktır. Salgın nedeniyle seyreltilmiş sınıflarda Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu tedbirleri alarak, tüm hijyen kurallarını uygulayarak eğitim hizmet vermekteyiz. Kısıtlamanın olduğu dönemlerde online ders ve online denemelerle eğitimimize de ara vermeden devam ettik. Eğitim sistemimizle öğrencilerimizi öğrenci koçluğu, bireysel rehberlik hizmeti, ödevlendirme ve ödev takibi, bireysel etütler ile sınıf etütleri, çeşitli etkinlik ve seminerlerle her yönü ile donatmaktayız. Velilerimizin bizlere emanet ettiği çok kıymetli öğrencilerimizi vatanına milletine ve ailesine yararlı ve başarılı bireyler olarak yetişmesi için çalışmaktayız ve sınavlarda başarıları için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“Öğrencilerimizin sağlığını her şeyden daha fazla önemsiyoruz”

 

Pandemi sürecinde öğrencilerinin sağlığını her şeyden daha çok önemsediklerini dile getiren Rasyonel Dinamik Özel Öğretim Kursu Eğitim Koordinatörü Adnan Tunç, “Üst düzey başarıyı hedefleyen Rasyonel Dinamik Özel Öğretim Kursu olarak nitelikli eğitim anlayışımız ile Konya’da özel öğretim sektöründe seçkin bir yere sahibiz. Bilindiği üzere 16 Mart’tan itibaren eğitimde olağanüstü bir süreç yaşıyoruz. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı bahar döneminde eğitim öğretimin kesintiye uğraması birçok öğrenciyi olumsuz etkiledi. Bu süreçte online eğitim zorunlu hale geldi. Online eğitimde alt yapı eksiklikleri genel anlamda birçok kurumu zora soktu. Bu zor süreçte Konya’da online deneme sınavı yapan ilk kurum olduk. Öğrencilerimize hizmetimizi video dersler ile sürdürdük. Deneme kitapçıklarımızı öğrencilerimizin evlerine ulaştırdık. Sonuç değerlendirmelerimizi rehberlik servisimiz aracılığıyla hem öğrencilerimizle hem velilerimizle paylaştık. Tüm zorluklara rağmen üstün çabamızla 2020 YKS Dönemi’ni başarıyla sonuçlandırdık. ‘Yüz Yüze Eğitim Durabilir, Ancak Öğrenme Durmamalıdır’ anlayışıyla hareket eden bir kurum olarak, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılına başladık. Yüz yüze eğitimin devamında aksama yaşanması halinde yapılacak tüm çalışmaları belirledik. Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimize, güçlü bir kadroyla nitelikli eğitim hizmeti vermeyi sürdüreceğiz. YKS öğrencilerimize her hafta deneme sınavı yapıp, kazanım eksiklerini tamamlamaya yönelik ‘etüt programları’ planlıyoruz. Ara sınıflarımızda ders işlenişleri okul programına paralel bir şekilde devam edecektir. Rehberlik hizmetimizle her zaman olduğu gibi, öğrencilerimizin akademik başarılarını ve bireysel gelişimlerini takip edeceğiz. Pandemi sürecinde iş birliğine dayalı iletişimi daha gelişmiş bir biçimde sürdürüyoruz. Velilerimizin memnuniyetinden güç alarak çalışmalarımızı ilerleteceğiz. Öğrencilerimizin sağlığını her şeyden daha fazla önemsiyoruz. Bunun içinde gerekli tüm tedbirleri aldık. Öğrencilerimiz mevcudu az olan sınıflarda maske takıp, sosyal mesafe kurallarına uyarak eğitim alıyor. Rasyonel Dinamik ailesi olarak yeni eğitim öğretim dönemine dinamik, canlı ve güçlü bir şekilde başladık. Bize güvenen ve bizi tercih eden Konya halkına yoğun ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.