EĞİTİM
Giriş Tarihi : 03-10-2020 11:40   Güncelleme : 03-10-2020 11:40

Hüma Okulları’nda sosyal mesafeli eğitim devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Eğitim Kurumlarında Hijyen ŞartlarınınGeliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu'nda yer alan hususlara birebir uyan ve dikkat eden Hüma Okulları, 10 kişilik sınıflarda eğitime devam ediyor.

Hüma Okulları’nda sosyal mesafeli eğitim devam ediyor.

8. ve 12. sınıflara takviye kursu ile 24 Ağustos’ta kapılarını açarak öğrencilerini güvenli bir şekilde sınava hazırlamaya başlayan Hüma Okulları, büyük bir titizlikle sosyal mesafe kurallarına riayet ediyor. Öğrencilerin her birine özel sıralarda, çapraz oturma düzeni ve maske kullanımı ile dersler işleniyor. Öğrencilerin ve velilerin okula girişleri ateş ölçümü ve HES kodu alınarak tamamlanıyor. Dezenfektan ve maske dağıtımı ile tüm öğrencilerin gerekli önlemleri aldığına emin olunuyor. Her katta bulunan el antiseptikleri ve hijyen önlemleri ile öğrenciler kontrollü sosyal hayata adapte oluyor.Eğitime başlamadan önce okul binasının genel temizliğinin su ve deterjanla yapılması, okulun belirli

Resim önizlemesi

 

noktalarında el antiseptiği konulması, yüzde 70 alkol içeren kolonya ve tek kullanımlık maske bulundurulması, kullanılmış maskeler için kapaklı çöp kutularının temininin yapılması; sınıf, toplu kullanım alanlarında fiziki mesafenin korunması, web sitesinde alınan tüm önlemlerin yayınlanması ve velilerin bilgilendirilmesi gibi birçok tedbirle hastalıktan korunmaya ve virüsün yayılmasına engel olunması için oldukça dikkat ediliyor. Öğretmenlerin sürekli gözetimi ve uyarıları ile yeni normale alışan öğrenciler; okullarında yüz yüze eğitim alabildikleri için mutlu olduklarını dile getiriyorlar. Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul“Sosyal mesafe ve fiziki mesafe kurallarına hassasiyetimizle bir ayı aşkın süredir eğitim vermeye devam ediyoruz.

Resim önizlemesi

 

Ortak kullanım alanlarının kontrolünü sağlayarak, tek kullanımlık ürünler ve hijyen önlemleriyle riskleri en aza indiriyoruz. Girişte güvenlik hizmetimizle başlayan bir süreçle öğrencilerimize ders verdiğimiz süre boyunca tüm öğretmenlerimiz ve çalışanlarımızla aynı hissiyatı paylaşıyoruz. Öğrencilerimizin toplu alanlarda bulunmalarını önlüyor ve takibinin yapılabilmesi için herkesin aynı sıraları kullanmasını sağlıyoruz. Yüksek sesle aktivite yapmaktan dahi uzak duruyor, Covid-19 bulaş ve korunma yolları hakkında öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz.

Resim önizlemesi

 

Velilere özel olarak hazırlanmış Bilgilendirme Formu ve Taahhütname Formu ile tüm öğrencilerimizin güvenliğini velilerimizi de dahil ederek kontrol altına alıyoruz. Hüma Okulları olarak her öğrencimizi sağlıklı ve başarılı bir şekilde evlerine göndermekten mutluluk duyuyoruz. “ diyerek süreci öğrencileri adına titizlikle planladıklarını vurguladı.