EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-09-2020 11:08   Güncelleme : 30-09-2020 11:08

Cem Gençoğlu Konya’yı Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, Konya İnsan Mektebi Projesi kapsamında Konya’daki pek çok okulda hayata geçirilen “açık sınıf” ile okullarda oluşturulan çeşitli eğitim alanlarını incelemek üzere Konya’yı ziyaret etti.

Cem Gençoğlu Konya’yı Ziyaret Etti

Genel Müdür Gençoğlu’nun 29 Eylül 2020 tarihinde gerçekleşen Konya programı, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ü makamında ziyaret etmesiyle başladı. Yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Büyük, teşekkürlerini ileterek açık sınıf uygulaması başta olmak üzere öğrencilerimizin daha iyi eğitim almaları için yapılan çalışmalar hakkında kendisine bilgi verdi.Gençoğlu okul programlarına ilk olarak  Karatay Fevzi Çakmak Anaokulunu ziyaret ederek başladı. Okul bahçesinde oluşturulan açık sınıf alanında incelemelerde bulundu ve okul müdüründen bu alan hakkında bilgi aldı.  Ardından Karatay Fetihkent Anaokulunu ziyaret ederek burada da açık sınıf alanını yerinde inceledi. 

 

Daha sonra Karatay Kılıçlarsan İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine giderek gerçekleştirilen maske üretimini ve maske üreten makinenin üretimini de yerinde inceleyerek okul müdüründen ayrıntılı bilgi aldı.Gençoğlu’nun Karatay bölgesindeki son durağı Yaşar Doğu Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu oldu. Burada da okul bahçesinde oluşturulan açık sınıf alanlarını gezerek incelemelerde bulundu.

Genel Müdür Gençoğlu,  İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük'le beraber geçtiğimiz hafta elim bir kazada hayatını kaybeden 20 aylık evladımız Kumsal Bayram'ın ebeveyni öğretmen Mustafa ve Deniz Kumsal'a taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da telefonla bağlanarak öğretmenlerimize taziyelerini ve sabır dileklerini iletti.

Selçuklu Belediyesi ile işbirliği içerisinde öğrencilerin doğa ile iç içe ve uygulamalı olarak beceriler elde etmeleri amacıyla hizmet veren Sille Tabiat Okulunu da ziyaret eden Genel Müdür Gençoğlu, buradaki atölyeleri ve eğitim alanlarını inceledi. Görevlilerden burada yürütülen çalışmalara dair bilgi aldı. O esnada Sille Tabiat Okulunda eğitim gören okul öncesi öğrencileri ile de sohbet etti.

Gençoğlu Konya’daki son ziyaretini Selçuklu Mustafa Necati İlkokuluna gerçekleştirdi. Bu okulumuzda da açık sınıf alanları ve atölyeleri ziyaret ederek yürütülmekte olan çalışmalara dair bilgi aldı.Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu ziyaret ettiği tüm okullarda öğretmenlerle sohbet edip onların sorularını cevaplandırdı.Konya İnsan Mektebi Projesi kapsamında hayata geçirilen açık sınıf ve diğer çalışmalarla Konya’nın eğitim adına çok önemli bir görevi yerine getirdiğini vurgulayarak İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’e ve bu faaliyetlerin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.