YEREL
Giriş Tarihi : 28-09-2020 14:00   Güncelleme : 28-09-2020 14:00

Aydın: Polis Merkezimiz Modern Mimari Yapısı Ve Teknik Donanımıyla Vatandaşa Hızlı Hizmet İmkanı Sunacak

Karatay Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak Konya İl Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilen Şehit Azam Güdendede Köprübaşı Polis Merkezi Amirliği, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışta konuşan Konya Valisi Vahdettin Özkan, polis merkezinin toplumun yaşam kalitesinin arttırılması açısından önemli bir hizmeti yerine getireceğini ifade etti ve Karatay Belediyesi’ne teşekkür etti. Konya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, “Açılışını yaptığımız polis merkezimiz de gerek modern mimari yapısı, gerekse de teknik donanımıyla vatandaşlarımızın iş ve işlemlerini hızlandıracak niteliktedir” derken, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise merkezin Konya belediyelerinin başarısının güzel bir örneği olduğuna vurgu yaptı. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Hiçbir maddi imkân şehit ve gazilerimizin fedakârlıklarının karşılığı olamaz. Merkezimize şehidimiz Azam Güdendede isminin verilmesi hepimiz için bir onur kaynağı oldu” dedi.

Aydın: Polis Merkezimiz Modern Mimari Yapısı Ve Teknik Donanımıyla Vatandaşa Hızlı Hizmet İmkanı Sunacak

Karatay Belediyesi’nin yapımını tamamladığı ve Tunceli’nin Pülümür ilçesinde 2017'de olumsuz hava koşulları nedeniyle düşen helikopterde şehit olan polis memuru Azam Güdendede’nin isminin verildiği Şehit Azam Güdendede Köprübaşı Polis Merkezi, törenle hizmete açıldı.

KARATAY BELEDİYEMİZİN BU HİZMETİ VATANDAŞIN İHTİYAÇ DUYDUĞU HER ALANA DOKUNULDUĞUNUN BİR GÖSTERGESİDİR

Koronavirüs tedbirleri alınarak yapılan açılış töreninde konuşan Konya Valisi Vahdettin Özkan, polis merkezi amirliğinin toplumun yaşam kalitesinin arttırılması açısından önemli bir hizmeti yerine getireceğini ifade etti.

Vali Özkan, “Mimarisiyle ve kullanışlı binasıyla bu merkeze şehidimiz Azam Güdendede’nin isminin verilmiş olması çok anlamlı. Toplumumuzun yaşam kalitesinin arttırılması yönündeki bu hizmeti belediyemizin hayata geçirmiş olması da örnek alınacak nitelikte. Güvenlik kamu hizmetini sağlıklı bir şekilde Konyamıza sunmanın manevi zevkini yaşıyoruz. Bu vesileyle Azam kardeşimiz başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Hizmet binamızın tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Belediyelerimizin bu konudaki çalışmaları tüm Türkiye’ye örnek. Sosyal ve kültürel alanda da güzel çalışmalar yapılıyor. Ama kamu güvenliği alanındaki bu yatırımlar hem burada çalışan arkadaşlarımızın motivasyonu hem de bizim için kıymetlidir. Bu hizmet binasının Karatay Belediyemiz tarafından yapılması da vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu her alana dokunulması demektir. Bu vesileyle bu güzel hizmetinden dolayı Karatay Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

POLİS MERKEZİMİZ MODERN MİMARİ YAPISI VE TEKNİK DONANIMIYLA VATANDAŞA HIZLI HİZMET İMKANI SUNACAK

Konya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın da zamanla değişen suç ve suç türleriyle daha etkin bir mücadele için çeşitli bölgelere ayrılan polis merkezlerinin sayısının arıtılmasıyla, şehrin huzurlu imajını devam ettirmek istediklerini belirtti.

Resim önizlemesi

Mustafa Aydın, konuşmasında şunları ifade etti, “Şehrimize yerinde ve hızlı hizmet verebilmek için yeni polis merkezlerimize ihtiyacımız var. Bu ihtiyacımızı bu tür anlamlı desteklerle karşılamaya gayret ediyoruz. Açılışını yaptığımız polis merkezimiz de gerek modern mimari yapısı, gerekse de teknik donanımıyla vatandaşlarımızın iş ve işlemlerini hızlandıracak niteliktedir. Huzur şehri Konyamıza güvenli ortamın oluşturulması adına mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu vesileyle Şehit Azam Güdendede Polis Merkezi Amirliğimizin yapımında bizlere desteğini esirgemeyen Sayın Valimize, merkezimizin yapımında A’dan Z’ye kadar hiçbir eksiklik bırakmayan Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca’ya çok teşekkür ediyorum.”

Resim önizlemesi

BU MERKEZ, KONYA BELEDİYELERİNİN BAŞARISININ GÜZEL BİR ÖRNEĞİDİR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, konuşmasına polis merkezinin isminin verildiği Azam Güdendede başta olmak üzere tüm şehitleri anarak başladı.

Açılışı gerçekleştirilen polis merkezi amirliğinin, Konya belediyelerinin başarısının güzel bir örneği olduğunu belirten Başkan Uğur İbrahim Altay, “Bizler, şehrimizin neye ihtiyacı varsa onu tamamlamaya çalışıyoruz. Karatay Belediye Başkanlığımız da bugün bu güzel merkezi tamamlayarak hizmete açıyor. Öncelikle Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca'ya teşekkür ediyorum. Konya belediyeciliği sadece parklar ve bahçeler hizmetinden ibaret değildir. Bizler burada bir marka oluşturmaya ve şehrimizin bütün eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. Şehit Azam Güdendede Köprübaşı Polis Merkezi Amirliği de oldukça estetik ve modern bir bina olmuş. Merkezimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi

 

FEDAKAR EMNİYET MENSUPLARIMIZA YAKIŞIR BİR HİZMET BİNASI OLDU

Karatay Belediye Başkanı Kılca da asli vazifelerinin fiziki belediyeciliğin yanı sıra, eğitim sağlık, spor ve sosyal alanlarda da hizmet üretmek olduğunu dile getirdi.

Yapılan yeni polis merkezinin polis teşkilatına hayırlı olmasını dileyen Başkan Hasan Kılca, şunları aktardı; “Karatay’ımızın yaşam kalitesini arttırmak amacıyla yapımını tamamlayarak emniyet müdürlüğümüze teslim ettiğimiz o hizmetlerden birisi olan Şehit Azam Güdendede Köprübaşı Polis Merkezi Amirliği’mizin resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. Kamu hizmetlerinin hızlanmasına, ilçenin güven ve huzurunun artmasına katkı sunacak olan binamız, fedakârca gayret gösteren emniyet mensuplarına yakışır bir bina oldu. Yıllardır Aziziye Mahallesi’nde hizmet veren ve artık yetersiz gelmeye başlayan polis karakolunun yerine Köprübaşı Mahallemizde Selçuklu mimari tarzıyla, oldukça modern ve çok daha işlevsel bir hizmet binası kazandırmış olduk. Bodrum, zemin ve üzerinde iki kat olmak üzere yaklaşık 2 bin metrekarelik alanıyla polis merkezimiz gerçekten de çok güzel bir bina oldu.”

Resim önizlemesi

HİÇBİR MADDİ İMKÂN ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN FEDAKÂRLIKLARININ KARŞILIĞI OLAMAZ

Hasan Kılca, yaklaşık 5 milyon 650 bin liraya mâl olan; içerisinde toplantı odaları, çok amaçlı salonlar, idari bürolar, aktivite ve koordinasyon odaları, pek çok işlevsel alan ile otoparkın bulunduğu merkezin hem vatandaşlar hem de hizmet veren emniyet mensupları için rahat bir hizmet alanı oluşturduğunu aktardı.

Resim önizlemesi

 

Kılca, “83 milyonun tamamının, şehit ve gazilerimize can borcu, minnet borcu, vefa borcu vardır. Bu borcu maddiyatla ödemenin mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz. Hiçbir maddi imkân şehit ve gazilerimizin fedakârlıklarının karşılığı olamaz. Bu borcu ancak bir nebze de olsa şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri mukaddes değerlere sahip çıkarak ödeyebiliriz. İşte açılışını gerçekleştireceğimiz bu merkezimize şehidimiz Azam Güdendede isminin verilmesi, sadece şehidimizin ailesi için değil; hepimiz için ayrı bir onur kaynağı oldu. İnşallah bu polis merkezine şehidimizin isminin verilmesiyle şehidimiz, sadece bu merkezde değil, tüm yüreklerde de ilelebet yaşayacak. Aslında binaları süsleyenin de bu kıymetli isimler olduğuna inanıyorum. Zira gelecek nesilleri yetiştirirken şehitlik mertebesinin ne manaya geldiğini çocuklarımıza ve gençlerimize bir şekilde öğretmemiz de gerekiyor. İnşallah merkeze şehidimizin ismini vererek bu amacımıza ulaşmış oluruz. Bizler, Karatay Belediyesi olarak tüm enerji ve gayretimizle ilçemizin yaşam kalitesini arttırmaya devam edeceğiz diyoruz. Şu anda ülkemizin 81 vilayetinde görev yapan, nöbet tutan, insanımızın emniyeti için fedakârca çalışan tüm polislerimize şehrimiz ve hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. Şehit Azam Güdendede Polis Merkezi’mizin yeni hizmet binasının Konyamıza, ilçemize ve emniyet camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Resim önizlemesi

 

ŞEHİDİN BABASI DUYGU DOLU ANLAR YAŞADI

Şehit babası Âdem Güdendede ise şehitlerin isimlerinin yaşatılmasına vesile olan herkese minnettar olduklarını söyledi.

Konuşmasında duygu dolu anlar yaşayan Güdendede, “Yaşamın bir düzeni vardır. Zamanı gelince babalar vefat eder, evlatlar defneder. Ancak şehitlikte kural farklıdır. Evlat şehit olur, baba onu kendi elleriyle vatan toprağına emanet eder. Şüphesiz şehitler ölmez. Bunu yaşayan daha iyi bilir” dedi. Güdendede, konuşmasının sonunda, şehit oğlunun kendi el yazısıyla yazdığı, “Ölümden yana hiçbir korkumuz yoktur, tek korkumuz unutulmak” sözünü okudu.

Konuşmaların ardından, Şehit Azam Güdendede Köprübaşı Polis Merkezi Amirliği’nin açılışı, Karatay İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar’ın duasının ardından kurdele kesimiyle gerçekleştirildi. Konya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın da, merkezin yapımını üstelen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya bir teşekkür plaketi takdim etti.

Resim önizlemesi

 

Polis merkezinin açılış törenine Şehit Azam Güdendede’nin ailesi, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Konya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Karatay Belediye Başkanı Kılca’nın yanı sıra Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, AK Parti Konya İl Başkan Vekili Fahrettin Kulu, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı şubelerin müdürleri katıldı.