MAGAZİN
Giriş Tarihi : 25-09-2020 17:36   Güncelleme : 25-09-2020 17:36

Arzu Tüybek “Berceste” Kişisel Resim Sergisini Skm’ De Açıyor!

Selçuklu Kongre Merkezi, 28 Eylül – 28 Ekim 2020 tarihleri arasında Arzu Tüybek “Berceste” kişisel resim sergisine ev sahipliği yapacak.

Arzu Tüybek “Berceste” Kişisel Resim Sergisini Skm’ De Açıyor!

Selçuklu Kongre Merkezi kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Modern mimari yapısıyla sergi dünyasında yeni bir alternatif mekân olarak hizmet sunan SKM, sergiler için ayrıcalık ve prestij sunarken sanatseverler için sanatın en nadide eserlerinin sergilendiği bir alan olarak hizmet veriyor. Selçuklu Belediyesi'nin verdiği destekle SKM’nin bu ay ki sergi konuğu Arzu Tüybek olacak.

Çalışmalarını Konya’da sürdüren ressam Ayşe Tüybek, bölgede sanatın ve sanatçının buluşma adresi haline gelen SKM’de 28 Eylül tarihinden itibaren kendi kişisel sergisini açacak.

2012-2018 yılları arasında Prof. Dr. Orhan Cebrailoğlu atölyesinde resim, sanat felsefesi, desen, kompozisyon ve tasarım üzerine eğitim alan sanatçı, şimdiye kadar yurt içi ve yurt dışında olmak üzere birçok sergide yer aldı.

İnsanlara ve olaylara odaklı figüratif bir yaklaşım yerine bazen bir doğa manzarası bazen bir şehir siluetinden yola çıkarak mekân derinliği içinde; hikayesi izleyene bırakılmış renkleri, tuvallerine yansıtmıştır. Resimlerinde yıllarca çizginin, renk kullanımının ve dokuların nasıl farklı yorumlarla ortaya çıktığını uygulayarak keyifli ayrıntıları ve dokularla renkleri bir araya getirerek kendi dilinde söylenmiş sözleri tuvallerine yansıttığı çalışmalarından oluşan “Berceste” kişisel resim sergisini sanatseverlerle buluşturuyor.

Ressam Arzu Tüybek’in çalışmalarından oluşan “Berceste” kişisel resim sergisi, 28 Ekim'e kadar her gün 13.00-18.00 saatleri arasında sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.