YEREL
Giriş Tarihi : 25-09-2020 12:26   Güncelleme : 25-09-2020 12:26

Başkan Altay Yunak'ta İncelemelerde Bulundu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe ziyaretleri kapsamında Yunak'ta vatandaşlarla buluştu.

Başkan Altay Yunak'ta İncelemelerde Bulundu

Yunak’ta ilçe esnafını ziyaret ederek hayırlı işler dileyen Başkan Altay, bir çay bahçesinde vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra Yunak Belediyesi’ne de ziyaret gerçekleştiren Başkan Altay, Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan ile bir araya geldi.

 

YUNAK’A 123 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPILDI

Yeni Büyükşehir Yasasından sonra Büyükşehir Belediyesi olarak Yunak’ta toplam 123 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Altay, “Bunun 37 milyon liralık kısmı 2018 ve 2019 yıllarında yapıldı. Özellikle mahalle yolları konusunda çok yoğun bir çalışma gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi’ne ait yollar öncelikli olmak üzere standartları yükseltmek için çalışmalar yürütüyoruz. İnşallah 2021’de de hizmetlerimize devam edeceğiz.” dedi.

 

Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan da, “Konya Büyükşehir Belediyemizin verdiği güçle hizmetlerimize devam ediyoruz. Verdiği desteklerden dolayı Uğur Başkanımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Altay, Yunak’a yeni atanan İlçe Kaymakamı Fatih Kurt’u da ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledikten sonra son olarak ilçede TOKİ tarafından yapımı sürdürülen 2. Etap Sosyal Konut Projesi inşaat sahasında incelemelerde bulundu.