SAĞLIK
Giriş Tarihi : 16-09-2020 16:04   Güncelleme : 16-09-2020 16:04

İl Müdürü Koç Özel Hastane İdareci ve Hekimleri İle Covid-19 Değerlendirme Toplantısı Yaptı

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Konya’da sağlık hizmeti sunan özel hastanelerin sorumlu müdürleri ve Covid polikliniklerinde çalışan hekimleri ile İl Sağlık Müdürlüğü konferans salonunda bir araya geldi.

İl Müdürü Koç Özel Hastane İdareci ve Hekimleri İle Covid-19 Değerlendirme Toplantısı Yaptı

Toplantıda Covid-19 salgını ile mücadelede kamu, üniversite ve özel hastaneler arasındaki koordinasyonun devam etmesi adına alınan önlemler masaya yatırıldı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, ofis ve iç mekan

Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği standartlara ulaşabilme adına önemli adımlar atıldığını vurgulayan Prof. Dr. Koç, PCR testi çalışabilen hastane sayısının üç’ü kamu iki’si üniversite hastanesi olmak üzere 5’e çıktığını hatırlatarak ilaç ve test konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmadığını katılımcılar ile paylaştı. Covid şüphesi nedeni ile hastaneye başvuran bir vatandaşın bütün işlemlerinin başvurduğu hastanede tamamlanarak uygun şartlarda evine ulaştırılmasının öneminde değinen Prof. Dr. Koç, bu konuda da gereken hassasiyetin ve duyarlılığın gösterilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakkabılar

İnteraktif bir şekilde gerçekleştirilen toplantıda katılımcılarda söz alarak süreç ile ilgili yaşadıkları sorunları il sağlık müdürümüzle paylaşarak çözüm yolları konusunda fikir alışverişinde bulundular

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve ayakkabılar