S.T.K.
Giriş Tarihi : 13-09-2020 11:38   Güncelleme : 13-09-2020 11:38

Milletvekili Akyürek’ten KGC’ya Ziyaret

Beraberindeki heyetle birlikte KGC’yi ziyaret eden AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, hemen her konuda birlikte hareket etme kabiliyetine sahip olan Konya’nın, koronavirüse karşı da şehir olarak bütüncül direnç göstermesi gerektiğini söyledi

Milletvekili Akyürek’ten KGC’ya  Ziyaret

“Konya, koronayla

gündeme gelmemeli”

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve beraberlerinde bulunan bir heyetle birlikte Konya Gazeteciler Cemiyeti’ni (KGC) ziyaret etti.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurul Üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette, AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve beraberlerindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, misafirlere Konya basını hakkında bilgi verdi.

Konya’nın köklü bir medya geçmişine sahip olduğunu, demokrasi kültürünün yerelde benimsenmesinde etkin bir rol oynadığını ve yerel dinamiklerin harekete geçirilmesinde de etkinliğinin tartışılmaz olduğunu söyleyen Sefa Özdemir, üstlendiği misyonların yanında Konya basınının özellikle son yıllarda ciddi sorunlarla boğuşur hale geldiğini söyledi.

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek’le Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminden bu yana kuvvetli ilişkiler kurduklarını söyleyen Başkan Sefa Özdemir, “Tahir Bey’in Ankara’da güçlü bir şekilde varlığı, özelde meslektaşlarımız, genelde Konya’mız açısından büyük bir şanstır. Tahir Bey, ne zaman kapısını çalmışsak, ne zaman bir sorunumuzu iletmek için kendisine gitmişsek, bizzat ve yakinen ilgilendi. Şehrimizin sorunlarıyla ve yatırımlarıyla yakından ilgilenen Tahir Bey’le şimdiye kadar devam eden uyumlu çalışmamızın bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğini umuyorum” diye konuştu.

Kendilerini ağırlayan Konya Gazeteciler Cemiyeti yönetimine misafirperverlikleri için teşekkür eden TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek de, “Konya medyası kendi alanında Konya’ya en iyi hizmeti sunmak için tüm olumsuzluklara rağmen azimli bir şekilde çalışmalarını yürütüyor. Geçmişte birlikte Konya’ya hizmet ettiğimiz medya mensubu arkadaşlarımızla yine iş birliğimiz devam ediyor. Şimdilerde biz Ankara’da hizmetlerimizi yürütüyor olsak da, hem Konya hem de ülkemiz için fayda paydasında Konya medyası ile bir araya gelebiliyoruz. Şunu açık yüreklilikle söyleyebilirim ki, Konya basınımızın Konya’ya ilişkin bir soruna değinmesi, eleştirel bir bakış açısı geliştirmesi, yatırımları takip etmesi bizim Ankara’da elimizi güçlendiriyor. Öyle ki yeri geliyor, Konya’nın gündeminin bu olduğunu üst makamlara basından örnekler sunarak söyleyebiliyoruz. Sonuç itibariyle hepimiz payitaht olan bu şehre hizmet ediyoruz. Bu birlikteliğin devam edeceğine gönülden inanıyorum. Bizim birlikte hareket etme kabiliyetine sahip olmamız, şehrimize inanın birçok alanda önemli katkılar sunuyor. Şehrimiz birçok şehre rol model oluyor. Ankara’da Konya’nın gücü ciddi manada hissediliyor” ifadelerini kullandı.

Pandemi sürecinde Konya’nın isminin sıklıkla zikrediliyor olması konusuna da değinen Tahir Akyürek, “Konya’nın uzun süre koronavirüsle gündemde olması hepimizi rahatsız ediyor. Bu durumdan kurtulabilmenin aslında formülü de çok açık ve net. İnsanlarımızdan bu konuda daha hassas olmalarını bekliyor ve talep ediyoruz. Koronavirüsün yayılım hızını yavaşlatabilecek, bu virüsten korunmayı sağlayacak olan yegane silahımız temizlik, maske ve mesafe. Bu konuda Konya halkının daha duyarlı ve hassas olacağını umuyorum” dedi. Ziyaret, çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.