EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-09-2020 18:43   Güncelleme : 10-09-2020 18:43

Yunak'ta Yeni Öğretim Yılı Hazırlıkları Sürüyor

21 Eylül'e az bir süre kala Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurum müdürleri, yeni eğitim öğretim yılının ilk yüz yüze eğitim hazırlıklarını gözden geçirmek amacıyla bir kez daha bir araya geldi.

Yunak'ta Yeni Öğretim Yılı Hazırlıkları Sürüyor

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan başkanlığında Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda  yapılan toplantıya şube müdürleri Muhammed Ali Tokdemir ve Abdullah Tunçez'in yanı sıra okul ve kurum müdürleri katıldı.

Resim önizlemesi

 

Toplantıda; 2020 - 2021 eğitim öğretim yılında başta salgın önlemleri olmak üzere, personel ihtiyaçları, ücretsiz kitap dağıtımı, küçük onarımlar, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıfların okula başlamaları gibi konular ele alındı.

Toplantıda ayrıca; eğitime ayrılacak tüm potansiyel kaynaklarının belirlenmesi ve seferber edilmesi, eğitim kurumlarındaki fiziki kapasite ve eğitim aracı gereci gibi diğer kaynakların etkili, verimli ve ortak kullanımı, eğitime katkıda bulunabilecek dinamiklerin belirlenmesi ve eğitime katkıları, ulusal ve resmî bayramların bölgede bütünlük içinde kutlanması, eğitime ayrılacak kaynakların  bölgede verimli, etkili ve ortak kullanımı, eğitim öğretimin kesintisiz yürütülmesi için gerekli tedbirlerin alınması, eğitim kurumları arasında gerekli işbirliği ve koordinasyon ilkeleri, dayanışmayı sağlamak suretiyle eğitimde kalitenin yükseltilmesi için alınacak tedbirler, uzaktan eğitim, yapılması planlanan proje ve etkinlikler gibi konular ele alındı.

Resim önizlemesi

 

Toplantı,  okul müdürlerinin görüş, istek ve önerileriyle sona erdi.