ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 10-09-2020 18:59   Güncelleme : 10-09-2020 19:00

Selçuk Tıp Fakültesi öğrencisi Covid-19'a yenildi

Selçuk Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi Merve Mercan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Selçuk Tıp Fakültesi öğrencisi Covid-19'a yenildi

Selçuk Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi intörn doktor Merve Mercan, bir süredir yoğun bakımdaydı. Bugün gelen bilgilere göre Merve Mercan hayatını kaybetti. İlk edinilen bilgiler ışığında Merve Mercan'ın kovid teşhisi konulmasının ardından 5. gününde immün yetmezlik tanısı da koyuldu. 

 

Merve’mizi kaybettik.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi 6. Sınıf İntörn öğrencimiz Merve Mercan 10 Eylül Perşembe günü sabah 08.00 sularında vefat etti.

Merve ilk kez 45 gün önce Covid pozitif olarak tespit edilmiş ve hastanemizde tedavi altına alınmıştı. Yatışından yaklaşık 5 gün sonra kendisinde immün yetmezlik olduğu tespit edildi. Tüm tedavi basamakları sırayla ve özenle uygulandı. Merve’miz yaklaşık 40 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyordu.

Tıp Fakültemizin tüm hekimlerinin ve sağlık personelinin yoğun çabalarına ve tüm tıbbi müdahalelere rağmen Merve’miz bu sabah hayata gözlerini yumdu.

Merve Fakültemizin Onur öğrencisiydi. Son derece başarılı, saygın, kıymetli, tüm çevresine örnek bir öğrenciydi. Üzüntümüz, acımız çok büyük. Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine, tüm sağlık camiasına sabır dileriz.

 

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı