YEREL
Giriş Tarihi : 09-09-2020 17:05   Güncelleme : 09-09-2020 17:05

Başkan Kavuş, Bağ Bozumu Yaptı Pekmez Kaynattı

Kadın girişim üretim ve işletme kooperatifi Bacıyan-ı Meram’da pekmez kazanları kuruldu. Dutlu Millet Bahçesi Koruluğunda gerçekleştirilen bağ bozumundan Bacıyan’da gerçekleştirilen pekmez yapımına kadar her aşamada kadınlara eşlik eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Her koşul ve şartta kadınlarımızın yanındayız” diye konuştu.

Başkan Kavuş, Bağ Bozumu Yaptı Pekmez Kaynattı

Dutlu Millet Bahçesi Koruluğunda gerçekleştirilen bağ bozumu sonrasında toplanan üzümlerle Konya’nın etkin kadın dayanışma kooparatiflerinden biri olan Bacıyan-ı Meram’da pekmez kazanları kuruldu. Bağ bozumu ve sonrasında gerçekleştirilen pekmez yapımına Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da katıldı. Kadınlarla birlikte üzüm toplayan Başkan Kavuş, sonrasında kazanların başına geçerek eline aldığı kevgirle pekmez kaynattı.

Resim önizlemesi

BAŞKAN KAVUŞ; “EN DOĞAL ÜRÜNLER EŞSİZ BİR MEKANDA SAHİPLERİNİ BEKLİYOR”

 

‘Bacıyan-ı Meram’ Kooperatifinde kadınların birbirinden değerli çalışmalar ortaya koyduğunu ifade eden Başkan Mustafa Kavuş; “Kadın girişimcilerimiz bu çatı altında hem üretime katkı sunuyor hem de aile bütçelerine katkı veriyor. Kışa hazırlık çalışmaları kapsamında tüm Anadolu kadınlarının yaptığı çalışmaları Bacıyan’daki kadınlarımız daha organize ve geleneksel bir şekilde gerçekleştiriyor.

Resim önizlemesi

 

Kadınlarımızın her daim yanında olduğumuzu gösterebilmek amacıyla onların bugün gerçekleştirdikleri bağ bozumu ve pekmez yapımına bizzat katıldım. Birlikte üzüm toplayıp, kazanları yaktık, kevgirle pekmezleri köpürttük. Sadece kaynattığımız pekmezler değil kadınlarımızın burada ürettiği tüm ürünler en doğal halleriyle müşterilerini bekliyor. Meram’ın temiz havasında, yeşilin en güzel tonlarının arasında ve en güzel Konya manzaralarından biri olan Bacıyan-ı Meram’ın binası da en güzel Konya lezzetleri için misafilerini bekliyor” diye konuştu.

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesiResim önizlemesi