GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-09-2020 11:58   Güncelleme : 04-09-2020 11:58

DEVA Partisinden, Kan bağışı

Deva Partisi Konya il Başkanlığı, Türk Kızılay’ı kan merkeziyle birlikte düzenledikleri “Hayat kurtarmak senin kanında var” kampanyasıyla kan bağışında bulundu.

DEVA Partisinden, Kan bağışı

Zafer Kızılay Kan Merkezinde yapılan kan bağışına DEVA Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, il yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Resim önizlemesi

 

Konyalıları kan vermeye davet eden DEVA Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, “”Hayat kurtarmak senin kanında var” adlı kan verme kampanyamızı Türk Kızılay Kan merkeziyle birlikte düzenledik. I htiyacı olanların kana ulaşabilmelerinin tek yolu Kızılay olduğu için özellikle pandemi sürecinde kronik hastaların kan ihtiyacının giderilmesiyle birlikte onlara destek olmak için bu kampanyayı düzenledik. Partililerimize destek verdikleri için, Kızılay Kan Merkezi çalışanlarımıza da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Konyalı hemşehirlerimizi kan vermeye davet ediyorum. Sadece 15 dakikalarını ayırıp, kan vererek hasta olanların hayatlarının kurtulmalarına vesîle olabilirler. Parti olarak kan verme kampanyamızı düzenli aralıklarla sürdüreceğiz” dedi.

Resim önizlemesi

 

Muharrem ayı içinde olmamız nedeniyle Muharrem ayını da kutlayan Seyit Karaca, “Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) efendimizin torunu Hz. Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin 1380. yılı olan Muharrem ayı içindeyiz. Bu sebeple Kerbela şehitlerimizi de rahmetle anıyoruz. Bu ayın birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını diliyorum. Parti olarak aşure yaptık dağıtacaktık. Ancak 81 ilde yasaklama getiren genelge

Resim önizlemesi

çerçevesinde aşureyi dağıtmadık. İnşallah gelecek yılki Muharrem ayında pandemiden kurtuluruz.” diye konuştu.