S.T.K.
Giriş Tarihi : 24-08-2020 13:20   Güncelleme : 24-08-2020 13:20

Sen Derneği’nden Bir İlk

Sen Değerlisin Derneği üyeleri, son günlerde artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarına dikkat çekmek, vatandaşların tedbirlere uyması, maskesiz gezilmemesi konusunda farkındalık oluşturmak için sosyal deneye imza attı.

Sen  Derneği’nden  Bir İlk

SOSYAL DENEY İLE KORONAVİRÜS’E DİKKAT ÇEKTİLER

Resim önizlemesi

Sen Değerlisin Derneği üyeleri, son günlerde artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarına dikkat çekmek, vatandaşların tedbirlere uyması, maskesiz gezilmemesi konusunda farkındalık oluşturmak için sosyal deney yaptı. Zafer Meydanı’nda gerçekleştirilen sosyal deneyde, tulum giyen ve maske takan Sen Değerlisin Derneği üyeleri, maskesiz gezen veya maskesini doğru şekilde takmayan vatandaşın önüne sedye ile çıktı. Bir yandan da ellerindeki megafon ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medyadaki uyarılarını sık sık anons ederek vatandaşı sağlığı için maskeyi doğru bir şekilde takması konusunda uyardı. Vatandaşlar ise şaşkınlık içinde hemen maskelerini taktı. Sosyal deney vatandaşlar

‘KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE STK’LARA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR’

Resim önizlemesi

 

Sen Değerlisin Derneği Başkanı Şerife ÇELİKKOL derneklerinin kısa bir süre önce kurulduğunu ve görev sahiplerini kendi yükümlülüklerini yerine getirmeleri için sorumlu tutmayı misyon edindiklerini ifade etti. Çelikkol, koronavirüsle mücadelede STK’lara önemli görevler düştüğünü, yaptıkları sosyal deneyle vatandaşlara mücadelenin sağlık çalışanlarına bırakılmaması ve kurallara uyarak mücadeleye destek verilmesi gerektiğine dikkat çekmek istediklerini belirtti.

 

‘3 ANA KURALA DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİK’

Resim önizlemesi

Sen Değerlisin Derneği Sağlık, Gıda ve Spor Komisyonu Başkanı D. Lütfi Çalık, tedbirsizlik sonucunda vakaların tekrar artmaya başladığını, maske, mesafe ve hijyen kuralının tekrar hatırlatılması gerektiğini, bu uyarıyı da hafızalarda kalacak şekilde yapmak istediklerini dile getirdi. Çalık, “Tulum giyerek ve sedye ile maskesiz vatandaşın önüne çıktık ve megafon ile Sağlık Bakanı Koca’nın mesajlarını anons ederek ‘Maske, Mesafe, Hijyen’ kuralını hatırlattık. Vatandaşa hasta olabilme ihtimalini düşündürmek, buna engel olabilmek için de kurallara uymak gerektiğini hatırlatmış olduk. Dernek üyelerimizle birlikte farkındalık çalışmalarımıza devam ederek biz de mücadeleye destek olacağız.” dedi.

Resim önizlemesi