SİYASET
Giriş Tarihi : 21-08-2020 12:17   Güncelleme : 21-08-2020 12:17

Kara’dan Üniversite Mezunu Kamu İşçileri Hakkında Bakana Soru

Üniversite mezunu kamu işçileri hakkındaki soru önergesini meclis gündemine taşıyan MHP Konya Milletvekili Esin Kara, “Ülkemizde kamu kurum ve kuruluşlarında işçi, memur ve sözleşmeli memur statüsünde görev yapan personeller bulunmaktadır.

Kara’dan Üniversite Mezunu Kamu İşçileri Hakkında Bakana Soru

Bu personeller içerisinde ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora mezunu olmalarına rağmen kamu kurum ve kuruluşlarında işçi statüsü ile istihdam edilen personeller memur statüsünde görev yapan kamu personellerinin yararlandığı özlük hakları, tayin, nakil gibi haklardan kısıtlı oranda yararlanabilmektedir.” dedi.

MHP Konya Milletvekili Esin Kara yerel medyaya destek istedi

 

                   GÖREVDE YÜKSELME HAKLARI VERİLECEK Mİ?

Kara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a şu soruları sordu; “Ülkemizde yer alan kamu kurumlarında istihdam edilen üniversite mezunu işçi sayısı kaçtır? Üniversite mezunu işçilerin tayin ve yer değişikliği ile ilgili kamusal haklarının iyileştirilmesine yönelik bir çalışma planlanmakta mıdır? Üniversite mezunu işçilerin görevde yükselme haklarının üniversite mezunu memurların görevde yükselme hakları ile eşitlenebilmesine yönelik bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır? 2020 Yılı sonuna kadar özlük hakları bakımından farklılık bulunan ancak kamu hizmetinde aynı görevi yapan personellerin özlük haklarının eşitlenmesine yönelik bir düzenleme yapılması planlanmakta mıdır?