GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-08-2020 19:20   Güncelleme : 10-08-2020 19:20

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı! Son dakika kararları merakla bekleniyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda okullarda alınan önlemlerin yanı sıra okulların açılış tarihiyle ilgili değerlendirmelerin gündeme gelmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı! Son dakika kararları merakla bekleniyor

Kabine Toplantısı saat 15.30 itibari ile başladı. İşte gündeme gelecek olan konular...

OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİ KONUŞULACAK

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan kabinede en önemli gündem maddesi son dönemde tatil ve bayramın etkisiyle artış gösteren koronavirüs vakalarına karşı yeni önlemler oluşturacak. Okulların açılış tarihi de konuşulacak.

Özel okullarda gelecek hafta başlayacak telafi eğitimleri öncesinde Beştepe’de yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde koronavirüs salgınına karşı Türkiye genelinde denetimlerin arttırılması, vaka sayılarının artış yaşandığı il, ilçe ve mahallelerde sıkı tedbir uygulanmasına dönük atılacak adımlar değerlendirilecek. Toplantıda, okullarda başlayacak örgün eğitim öncesinde Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve salgında bu hafta ortaya çıkacak rakamlara göre yeni bir değerlendirme yapılabileceği belirtiliyor.

Bu kapsamda okullarda alınan önlemlerin yanı sıra okulların açılış tarihiyle ilgili değerlendirmeler de yapılacak. Kabinede Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgının seyriyle ilgili Türkiye’deki son durum, okullarda alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar hakkında kabineye detaylı bir bilgilendirme yapacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da koronavirüsün ekonomiye etkileri ve önümüzdeki dönemde alınacak tedbirlere ilişkin kapsamlı bir sunum yapması bekleniyor.

Kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise, Lübnan’daki temaslarına ilişkin bilgilendirmede bulunacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, toplantı sonrası alınan kararlara dair açıklama yapması bekleniyor.