GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-08-2020 20:16   Güncelleme : 03-08-2020 20:16

Başkan Recep Konuk ; ‘’Ihlamur kışın hem içimizi hem de sohbetleri ısıtır’’

AK Parti 25. ve 26. Dönem Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Torku ormanları hakkında açıklama yaptı

 Başkan Recep Konuk ; ‘’Ihlamur kışın hem içimizi hem de sohbetleri ısıtır’’

AK Parti 25. ve 26. Dönem Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada 20 Milyon ağacı süs olsun, imajımız kuvvetlensin, reklamımız olsun diye dikmedik. Bu topraklara kökten bağlı olduğumuz için memleketimiz abat olsun istedik. 40 arazöz, 450 ağaçlandırma işçisi ile 35 Ziraat Mühendisimiz kışın ayazda ağaç dikiyor, yazın susuz, bakımsız kalmasın diye yoğun bir şekilde çalışıyor. O ağaçlar kuşa, kurda, geyiğe, tavşana yuva oluyor, ağaçların o bereketi hemşerilerimizi de buluyor. Yüz binlerce ıhlamurumuz çiçek açtı, binlerce hemşerimiz kışın hem içlerini hem de sohbetlerini ısıtmak için ıhlamurlarını topladı. Hepsine afiyet olsun, kış hastalıkları onlardan uzak olsun. Ağaçlarımızdan ıhlamur, iğde, alıç toplayanlardan tek ricamız meyveleri, çiçekleri sizinle gitsin, dalları ve yaprakları incinmesin seneye daha çok versin.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, son olarak Ihlamur kışın hem içimizi hem de sohbetleri ısıtır, diktiğimiz 20 Milyon ağacın içerisinde yüz binlercesi ıhlamurdu, yazın ovayı ıhlamur rayihası kapladı, kışında şifası kaplar inşallah. iafdelerini kullandı.