YEREL
Giriş Tarihi : 02-08-2020 14:22   Güncelleme : 02-08-2020 14:28

Konya'da sağlık çalışanından korkutan açıklama: Anladım ki bu hastalık herkese bulaşacak !

Konya’da 112’de görevli sağlık çalışanı Şahin Akkaş kentte artan corona virüs vakalarına ilişkin korkutan açıklamalarda bulundu. 23 yıldır 112 ‘de çalıştığını ve hiç bu kadar yoğun çalışmadığını ifade eden Akkaş, “20 ye yakın vaka yaptık ve neredeyse tamamı corona pozitifdi. Dün ki nöbetimden sonra anladım ki bu hastalık herkese bulaşacak. Şimdiye kadar ki sanırım fragmandı. Asıl salgın geliyor” dedi.

Konya'da sağlık çalışanından korkutan açıklama: Anladım ki bu hastalık herkese bulaşacak !

Konya’da 112’de görevli  sağlık çalışanı Şahin Akkaş, sosyal medya hesabından kentte artan corona virüs vakalarına ilişkin korkutan açıklamalarda bulundu.

“BU HASTALIK HERKESE BULAŞACAK”

Bir aylık izninin ardından 112!de ilk nöbetini tuttuğunu aktaran Akkaş, şu ifadelere yer verdi;

“23 yıldır 112 deyim hiç bu kadar yoğun çalışmamıştım. 20 ye yakın vaka yaptık ve neredeyse tamamı korona pozitifdi. Dün ki nöbetimden sonra anladım ki bu hastalık herkese bulaşacak. Size tavsiyem bağışıklık sisteminizi en üst seviyede tutun, iyi dinlenin, kimseyle görüşmeyin ve sigara alkol almayın. Bedeninizi bu savaşa hazırlayın ve çok kötü olmadıkça asla hastaneye gitmeyin. Evinizde kendinizi karantinaya alın. Şimdiye kadar ki sanırım fragmandı. Asıl salgın geliyor.”

KONYA VAKA SAYISI ARTAN İLLER ARASINDA

Dün sosyal medya hesabından corona virüs vaka sayıları artan illeri açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yeni hasta sayılarının artış eğiliminde olduğu iller: Ankara, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Konya. 36 ilimizde ise 3 gündür yeni ağır hastamız olmadı" ifadelerine yer vermişti.