GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-07-2020 20:26   Güncelleme : 30-07-2020 20:26

Vali VahdettinÖzkan’dan Kurban Bayramı Mesajı

Konya Valisi Vahdettin Özkan Kurban Bayramı Dolayısı İle Yazılı Mesaj Yayınladı

Vali  VahdettinÖzkan’dan  Kurban Bayramı Mesajı

 

Vali Vahdettin Özkan mesajında şu ifadelere yer verdi

 

 

Sevgili Konya'lı hemsehrilerim,

 

Özünde paylaşmanın ve teslimiyetin olduğu mübarek Kurban Bayramı’na bir kez daha kavuşmanın huzuru ve mutluluğu içindeyiz. Başta Konyalı hemşehrilerim olmak üzere ülkemizin ve İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik ediyorum.

Bayramlar hepimiz için sevinç kaynağı, coşku pınarıdır. Özellikle çocukların büyük bir hevesle beklediği bayramlar, büyükler için de hatırlanmanın en yoğun yaşandığı zamanlardır.

Paylaşma duygusunun üst seviyeye çıktığı bayramları fırsat bilmeli ve özüne uygun şekilde değerlendirmeliyiz. Küslük, kırgınlık varsa bayram vesilesiyle sona erdirilmeli, çocuklar sevindirilmeli, ihtiyaç sahipleri mutlu edilmeli; toplumun her kesiminde bayram coşkusunun yaşanması sağlanmalıdır. Allah, bayram vesilesiyle yaşadığımız sevincimizi ve huzurumuzu daim eylesin.

Bildiğiniz gibi koronavirüs salgını sebebiyle yeni normal dönemde tedbirleri elden bırakmadan sosyal ilişkilerimizi sürdürüyoruz. Kurban Bayramı’nda tedbirlere sıkı sıkıya uymalı, maske, mesafe ve hijyene dikkat etmeliyiz. Kucaklaşmayı, el öpmeyi gelecek bayramlara bırakmalı, ziyaretlerimizi kısa tutmalı, mümkünse açık havada görüşmeliyiz. Hep birlikte güzel günleri yaşamak için tedbirlere lütfen harfiyen uyalım.

Selçuklu başkenti, Mevlana şehri Konyamızda daha nice bayramları birlikte yaşamak temennisiyle tüm Konyalıların bayramını tekrar tebrik ediyor; bu mübarek günlerin insanlığın huzuruna, mutluluğuna ve barışa vesile olmasını diliyorum.

Hayırlı bayramlar.