SİYASET
Giriş Tarihi : 30-07-2020 10:21   Güncelleme : 30-07-2020 10:21

Ekici: Birbirimize kenetlenmemize vesile olan bayram günlerini yaşıyoruz

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında “Kurban ibadettir paylaşmak ise kardeşliğin ifadesi” dedi.

Ekici: Birbirimize kenetlenmemize vesile olan bayram günlerini yaşıyoruz

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, "Birbirimize kenetlenmemize vesile olan bayram günlerini yaşıyoruz. Bayramlar, genci yaşlısı, zengini fakiri ile hep birlikte olduğumuz en önemli günlerdir. Aynı sofrada bir arada olmamız için dinimizin, inancımızın ve geleneklerimizin bize sunduğu en özel günlerdir.

Ne mutlu ki Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında huzur dolu, barış dolu bir Kurban Bayramı´na daha merhaba diyoruz. Kurban ibadettir, paylaşmak ise kardeşliğin ifadesi. Paylaşmanın ön plana çıktığı bu özel günlerde bir olmanın ve yardımlaşmanın bilinciyle hareket etmeliyiz. Ülkemize sığınan mazlum komşularımız başta olmak üzere haksızlığa uğrayan Doğu Türkistan’daki soydaşlarımız ve bütün İnsanlığın yanında olan büyük ve güçlü bir ülke olmak, kutuplaştırmaların bittiği, gelecek nesillerimizin dirlik ve düzeni için dua etmeliyiz.

Kurban Bayramı vesilesiyle bir araya gelerek kurbanlarımızı keseceğimiz bu günlerde Dünya’da, Ülkemizde ve şehrimizde yaşanan yoğun pandemi ve Virüs tehlikesi nedeni ile dikkatli olmamızı ve bayramlaşmalarımızı mesafemizi koruyarak yapmamızı ümit ederek tüm İslam Âleminin Kurban Bayramı´nı kutluyorum." dedi.