GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-07-2020 13:12   Güncelleme : 27-07-2020 13:12

Usta’dan flaş açıklama ! Konya’da hayat tekrar durabilir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta Konya’nın vaka sayıları artan ilk 5 şehir içerisinde olduğunu belirterek, “Biz Konya olarak şu zamana kadar süreci çok iyi yönettik ve daha da iyi olması için yine iş bize düşüyor. Kurallara uyarsak salgınla mücadelede daha başarılı olacağız. Kurallara uymazsak vaka sayılarımız artacak. Konya‘da vaka sayısının artmasıyla birlikte hayatın durması riski olabilir. Her türlü tedbirlerin daha şiddetle alınması gibi, tehditle karşı karşıya kalınması gibi durumlar olabilir” şeklinde konuştu.

Usta’dan flaş açıklama ! Konya’da hayat tekrar durabilir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta Konya’da artan corona virüs vaka sayılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konya’nın corona virüs vaka sayıları artan ilk 5 şehir içerisinde bulunduğunu belirten Şahin, şunları söyledi;

“Vatandaşlarımızdan ciddi bir hassasiyet bekliyoruz. Maskesiz dışarı çıkılmaması, sosyal mesafelerin özenle korunması, artı hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekiyor. Biz Konya olarak şu zamana kadar süreci çok iyi yönettik ve daha da iyi olması için yine iş bize düşüyor. Kurallara uyarsak salgınla mücadelede daha başarılı olacağız. Kurallara uymazsak vaka sayılarımız artacak. Konya‘da vaka sayısının artmasıyla birlikte hayatın durması riski olabilir. Her türlü tedbirlerin daha şiddetle alınması gibi, tehditle karşı karşıya kalınması gibi durumlar olabilir. Hassasiyetle rica ediyoruz. Lütfen kurallara uyalım”

“VAKA SAYISI 300 CİVARINDA”

Hastanelerin doluluk oranı ve vaka sayıları ile ilgilide bilgi veren Usta, “Son günlerde hastanelerimizin doluluk oranı yüzde 60’larda. Vaka sayılarımız da 300 civarlarında. Biz daha da artmasını istemiyoruz. Tek bir çözümü var. Kurallara herkesin uyması gerekiyor. Çünkü uymayanlar için maalesef ceza yaptırımlarız ağır bir şekilde uygulanacak. Kimsenin ceza yemesini istemiyoruz. Kimse üzülsün istemiyoruz” diye konuştu.