SİYASET
Giriş Tarihi : 16-07-2020 23:22   Güncelleme : 16-07-2020 23:22

Milletvekili Kara’dan Bakana Soru Önergesi

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, “7033 Sayılı Kanun ile 6331 Sayılı Kanun’un 38'inci maddesi değiştirilerek kamu kurumları ve 50'den az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin alınması amacıyla İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi ile çalışma zorunluluğu getirilmiştir. Firmalar bu uygulamaya 01.07.2020 tarihi itibari ile geçiş yapmaktadır.” Dedi.

 Milletvekili Kara’dan Bakana Soru Önergesi

50 KİŞİDEN AZ İŞÇİSİ OLAN İŞYERİ İÇİN HEKİM İSTİHDAMI ERTELENSİN

Kara Ticaret Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a şu soruları sordu; Pandemi süreci nedeniyle işlerinde aksama yaşanan işletmeler için ek maliyet anlamına gelen iş güvenliği uzmanı ile çalışma zorunluluğunun ertelenmesine yönelik bir uygulama yapılması planlanmakta mıdır?

Pandemi süreci nedeniyle işlerinde aksama yaşanan işletmeler için ek maliyet anlamına gelen işyeri hekimi ile çalışma zorunluluğunun ertelenmesine yönelik bir uygulama yapılması planlanmakta mıdır?

C Sınıfı olarak adlandırılan ve az tehlikeli iş sınıfı anlamına gelen sınıflarda hizmet veren işletmeler için işyeri hekimi ile çalışma zorunluluğunun yerine maliyeti azaltıcı yönde bir uygulama yapılması planlanmakta mıdır?

Az tehlikeli iş sınıfında hizmet veren ve mal üreten işletmeler için bu uygulamaya yönelik bakanlığınız tarafından destek ödemesi yapılmasına yönelik bir çalışma planlanmakta mıdır?